Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
16 FUFARMA SHA 145 59,698,089 144 59,643,714 37,626,519

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Devoll Loti 2 - Sistemi kardiovaskular, Amiodaron, mg/3ml Ampulė 1,276 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 1,275.75
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Loti 3 - Metabolizmi dhe trakti tretės- Insuline humane neutrale 100UI/ML Shiringė e p-pėrgatitur 46,989 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 46,989.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 2 - Sistemi kardiovaskular Amiodaron mg/3ml Ampulė 16,160 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 16,159.50
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 3 - Metabolizmi dhe trakti tretės- Insuline humane neutrale 100UI/ML Shiringė e p-pėrgatitur 71,240 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 71,240.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 2 - Sistemi kardiovaskular Amiodaron mg/3ml Ampulė; 212,625 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 212,625.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 3 - Metabolizmi dhe trakti tretės- Insuline humane neutrale 100UI/ML Shiringė e p-pėrgatitur 657,600 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 657,600.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 2 - Sistemi kardiovaskular Amiodaron mg/3ml Ampulė; 12,758 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 12,758.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 3 - Metabolizmi dhe trakti tretės- Insuline humane neutrale 100UI/ML Shiringė e p-pėrgatitur 35,620 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 35,620.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar i Traumės Loti 2 - Sistemi kardiovaskular Amiodaron mg/3ml Ampulė; Loti 3 - Metabolizmi dhe trakti tretės- Insuline humane neutrale 23,718 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 23,718.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar i Traumės B16 - Blerje barna gjaku dhe organet formuese tė gjakut, sistemi kardiovaskular, metabolizmi dhe trakti tretės pėr nevoja spitalore- Loti 2 - Sistemi kardiovaskular Amiodaron mg/3ml Ampulė; Loti 3 - Metabolizmi dhe trakti tretės- Insuline humane neutrale 100UI/ML Shiringė e p-pėrgatitur 23,718 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 23,718.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 4 Metabolizmi dhe trakti tretės, Insulinė Glaninė 100UI/ML Shiringe e p-pergatitur 12,930 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 12,930.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Loti 2 - Sistemi kardiovaskular, Amiodaron, mg/3ml Ampulė 127,575 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 127,575.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Loti 3 - Metabolizmi dhe trakti tretės- Insuline humane neutrale 100UI/ML Shiringė e p-pėrgatitur 1,534,400 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 1,534,400.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Loti 3 - Metabolizmi dhe trakti tretės- Insuline humane neutrale 100UI/ML Shiringė e p-pėrgatitur 109,600 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 109,600.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 2 - Sistemi kardiovaskular Amiodaron mg/3ml Ampulė; Loti 3 - Metabolizmi dhe trakti tretės- Insuline humane neutrale 92,130 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 92,130.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan B16 - Blerje barna gjaku dhe organet formuese tė gjakut, sistemi kardiovaskular, metabolizmi dhe trakti tretės pėr nevoja spitalore- Loti 2 - Sistemi kardiovaskular Amiodaron mg/3ml Ampulė; Loti 3 - Metabolizmi dhe trakti tretės- Insuline humane neutrale 100UI/ML Shiringė e p-pėrgatitur 92,130 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 92,130.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pėrmet Loti 2 - Sistemi kardiovaskular Amiodaron mg/3ml Ampulė; 8,505 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 8,505.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna - B3- Loti 7 - Insuline Izofane, 100UI/ML, shiringė e p-pėrgatitur 84,711 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 83,100.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna - B3- Loti 9 - Insuline mikste 25/75 (Human), 100UI/ML, shiringė e p-pėrgatitur 225,896 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 221,600.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna - B3- Loti 11 - Insuline Glulisine, 100UI/ML, shiringė e p-pėrgatitur 385,887 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 378,400.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna (B1)- Loti 12 Barna antiparazitare Megluminė antimonate 1,5 gr Ampulė 123,623 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 123,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd Blerje barna (B2)- Loti 20 - Heparine me peshė molekulare tė ulėt, 4000UI/5000 UI/ 5700UI, shiringė e p- pėrgatitur 199,000 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 199,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Devoll Blerje barna (B2)- Loti 20 - Heparine me peshė molekulare tė ulėt, 4000UI/5000 UI/ 5700UI, shiringė e p- pėrgatitur 11,940 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 11,940.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 2 - Sistemi kardiovaskular Amiodaron mg/3ml Ampulė 735,422 Rishpallje me Njoftim Fituesi FUFARMA SHA 735,002.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 3 - Metabolizmi dhe trakti tretės- Insuline humane neutrale 100UI/ML Shiringė e p-pėrgatitur 2,913,510 Rishpallje me Njoftim Fituesi FUFARMA SHA 2,868,780.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Loti 2 - Sistemi kardiovaskular, Amiodaron, mg/3ml Ampulė 560 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 560.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Loti 3 - Metabolizmi dhe trakti tretės- Insuline humane neutrale 100UI/ML Shiringė e p-pėrgatitur 7,672 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 7,672.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Blerje medikamente 2, ndarė nė 57 Lote- Loti 10 - Metabolizmi dhe trakti tretės, Insuline Izofane 45,744 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 44,874.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna (B1)- Loti 25 - Sistemi muskolo-skeletik, Ibuprofen, 100mg/5ml-100ml, Flakon 106,323 Rishpallje me Lidhje Kontrate FUFARMA SHA 106,200.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Blerje barna (B2)- Loti 20 - Heparine me peshė molekulare tė ulėt, 4000UI/5000 UI/ 5700UI, shiringė e p- pėrgatitur 1,990,000 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 1,990,000.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.