Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
16 FUFARMA SHA 145 59,698,089 144 59,643,714 37,626,519

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Blerje medikamente 2, ndarė nė 57 Lote- Loti 19 - Sistemi kardiovaskular, Amiodaron 54,375 Rishpallje e Anuluar FUFARMA SHA 54,264.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje medikamente, Spitali Korēė- Loti 29 - Meglumine antimonate, 1,5 gr 10,302 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 10,300.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje medikamente, Spitali Korēė- Loti 66 - Insuline mikste 25/75 (Human), 100UI/ML 5,647 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 5,630.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje medikamente, Spitali Korēė- Loti 67 - Insuline Glulisine, 100UI/ML 35,081 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 35,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje medikamente, Spitali Korēė- Loti 122 - Ibuprofen, 100mg/5ml-100ml 70,882 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 70,800.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje Medikamente pėr nevojat spitalore, Spitali Korēė, e ndarė nė Lote 34,988 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 34,950.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Shtesė kontrate: "B5 - Blerje barna gjaku dhe organe formuese tė gjakut, lėndė kontrasti pėr CT dhe MRI, metabolizmi dhe trakti tretės dhe psikiatria pėr nevoja spitalore", ndarė nė Lote 2,236 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 2,236.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: "Blerje barna"- Loti 77 - Sistemi kardiovaskular, Amiodaron 150 mg/3ml, Ampule 204,000 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 204,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: "Blerje barna"- Loti 96 - Sistemi muskolo-skeletik, Ibuprofen 100mg/5ml-100ml, Flakon 70,800 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 70,800.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna (266 Lote)- Loti 78 - Barna antiparazitare, Meglumine antimonate 1,5gr Ampule 82,000 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 82,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna (266 Lote)- Loti 142 - Metabolizmi dhe trakti tretės, Insulinė Glargine 100 UI/ML, Shiringė e p-pėrgatitur 466,000 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 466,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna (266 Lote)- Loti 143 - Metabolizmi dhe trakti tretės, Insulinė Glulisine 100 UI/ML, Shiringė e p-pėrgatitur 210,000 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 210,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna (266 Lote)- Loti 144 - Metabolizmi dhe trakti tretės, Insulinė Humane Neutrale 100 UI/ML, Shiringė e p-pėrgatitur 416,976 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 416,976.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna (266 Lote)- Loti 145 - Metabolizmi dhe trakti tretės, Insulinė Izofane 100 UI/ML, Shiringė e p-pėrgatitur 60,804 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 60,804.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna (266 Lote)- Loti 146 - Metabolizmi dhe trakti tretės, Insulinė mikste 25/75 (Human) 100 UI/ML, Shiringė e p-pėrgatitur 163,270 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 163,270.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Shtesė kontrate: "Blerje medikamente" 5,031 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 5,031.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje Heparinė me peshė molekulare tė ulėt nė SUT pėr pLotėsimin e nevojave emergjente 2,994,220 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 2,994,225.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Blerje Medikamente 80,989 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 80,988.80
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Shtesė kontrate: "Blerje medikamentesh pėr nevoja Spitalore" 5,590 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 5,590.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Shtesė kontrate: "Blerje medikamentesh", Loti 11 - Insulinė humane neutrale 4,472 Lidhur Kontrata +Shtesė FUFARMA SHA 4,472.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje medikamentesh, Loti 9 - Insulinė glargine 11,916 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 11,916.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje medikamentesh, Loti 12 - Insulinė Humane Neutrale 1,118 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 1,118.00
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 82 Insulin Glulisine 100UI/ML . Njoftuar Fituesi FUFARMA SHA 4,641.00
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 83 Insulin human (neutral) 100UI/ML . Njoftuar Fituesi FUFARMA SHA 10,800.00
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 81 Insulin Glargine 100UI/ML . Njoftuar Fituesi FUFARMA SHA 19,652.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.