Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
40 TRIMED SHPK 927 808,632,234 922 807,723,756 337,456,185

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 42 Sistemi nervor Diazepam 10 mg/2ml Flakon/ Ampule 16,632 Lidhur Kontrata TRIMED SHPK
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 1 Anti-infektive te pergjithshem Amikacine 500 mg Flakon/ Ampule 851,522 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 2 Anti-infektive te pergjithshem Azithromycin 500 mg Tablete/ Kapsule 14,620 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 3 Anti-infektive te pergjithshem Ceftriaxone 1 gram Flakon/ Ampule 891,760 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 21 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Glucose 5% - 500 ml Flakon/ Ampule 1,792,694 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 35 Metabolizmi dhe trakti tretes Ranitidine 50 mg Flakon/ Ampule 854,280 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 45 Sistemi muskolo-skeletik Ketoprofen 160 mg/2ml Flakon/ Ampule 715,100 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 47 Sistemi nervor Paracetamol 250 mg Supozitor 37,976 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 48 Sistemi nervor Paracetamol 125 mg Supozitor 15,409 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 8 Cefuroxime Anti-infektive te pergjithshem 750 mg Flakon/ Ampule 402,000 Lidhur Kontrata TRIMED SHPK
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 14 Dexamethasone Barna hormonale sistemike, hormonet seksuale 4 mg/1 ml Flakon/ Ampule 48,600 Lidhur Kontrata TRIMED SHPK
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 15 Methylprednisolone Barna hormonale sistemike, hormonet seksuale 40 mg Flakon/ Ampule 112,500 Lidhur Kontrata TRIMED SHPK
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 20 Glucose Gjaku dhe organet formuese te gjakut 5% - 500 ml Flakon/ Ampule. 444,000 Lidhur Kontrata TRIMED SHPK
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 35 Ranitidine Metabolizmi dhe trakti tretes 50 mg Flakon/ Ampule 450,000 Lidhur Kontrata TRIMED SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 3 Amikacine 500 mg/2 ml 8,706,453 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Has Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Has Lot 3 Gentamicin sulphate 80 mg/2 ml 22,800 Lidhur Kontrata TRIMED SHPK 21,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Has Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Has Lot 7 Ranitidine 50 mg 3,620 Lidhur Kontrata TRIMED SHPK 3,600.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Has Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Has Lot 12 Diclofenac 75 mg/3ml 2,390 Lidhur Kontrata TRIMED SHPK 2,380.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Has Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Has Lot 13 Diazepam 10 mg/2ml 10,640 Lidhur Kontrata TRIMED SHPK 10,430.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Has Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Has Lot 15 Azithromycin 100 mg/5ml 14,701 Lidhur Kontrata TRIMED SHPK 14,600.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 18 Clopidogrel 75 mg 1,669,363 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK 11.88 lekė ēmimi pėr njėsi.
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 39 Sulfasalazine 9,931 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK 11.03 leke per njesi pa TVSH
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot1 Bortezomib 72,941,687 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK 21,168 leke pa tvsh per njesi.
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot20 Methylergometrine Maleate 408,804 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK 23.8 leke pa tvsh per njesi.
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot22 Methylprednisolone 1,114,276 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK 96.2 leke pa tvsh per njesi.
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot33 Somatostatin 1,192,768 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK 1,277 leke pa tvsh per njesi.
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Loti 27-blerje Ceftriaxone 1,375,080 Rishpallje me Njoftim Fituesi TRIMED SHPK
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Loti 37-blerje Fluconazole 9,310 Rishpallje me Njoftim Fituesi TRIMED SHPK
Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Blerje medikamente per vitin 2019 i ndare ne 30 Lote .
Lot 14 Glucose (5% - 500 ml, Flakon/ Ampule)
1,637,738 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK 88 leke pa TVSH / njesi.
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 14 - ranitidine 50 mg 2,532,600 Lidhur Kontrata TRIMED SHPK 2,520,000.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.