Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Autoritet Prokurues Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
Spitali Universitar i Traumės 64 743 1,632,578,669 552 1,231,626,610 904,640,090

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Ciprofloxacine 100 mg/10ml Flakon/ Ampule 343,760 Lidhur Kontrata MEGAPHARMA SHPK 343,600.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Meropenem 1gr Flakon/ Ampule 239,828 Lidhur Kontrata MEGAPHARMA SHPK 182,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Ciprofloxacine 100 mg/10ml Flakon/ Ampule 75,600 Lidhur Kontrata MEGAPHARMA SHPK 75,500.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Cefuroxime 750 mg Flakon/ Ampule 241,320 Lidhur Kontrata TRIMED SHPK 222,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Methylprednisolone 500 mg Flakon/ Ampule 262,265 Lidhur Kontrata TRIMED SHPK 261,500.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Haloperidol 20 mg/10ml Flakon/ Ampule 8,100 Lidhur Kontrata TRIMED SHPK 8,100.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Ciprofloxacine 100 mg/10ml Flakon/ Ampule 106,240 Lidhur Kontrata TRIMED SHPK 56,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti Nr. 1 Anti-infektive tė pėrgjithshėm Ampicillin 1 gram Lidhur Kontrata MEGAPHARMA SHPK 31,680.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti Nr. 33 , Metabolizmi dhe trakti tretes, Magnesium sulphate 2.5 g -10 ml Flakon/ Ampule Lidhur Kontrata MEGAPHARMA SHPK 190,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti Nr. 49 Sistemi nervor Metamizole sodium 1 gr/2 ml Flakon/ Ampule Lidhur Kontrata MEGAPHARMA SHPK 55,625.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Levofloxacin 5mg/ml- 100ml 286,465 Lidhur Kontrata EVITA SHPK 145,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Soya-bean oil, Refined + Glucose anhydrous (as Glucose monohydrate) + Alanine + Arginine + Aspartic acid + Calcium chloride anhydrous (as Calcium chloride dihydrate) + Glutamic acid + Glycine + Histidine + Isoleucine + Leucine + Lysine (as Lysine hydrochloride) + Magnesium sulphate anhydrous (as Magnesium sulphate heptahydrate) + Methionine + Phenylalanine + Potassium chloride + Proline + Serine + Sodium acetate anhydrous (as Sodium acetate trihydrate) + Sodium glycerophosphate, Hydrated + Threonine + Tryptophan + Tyrosine + Valine 1440 ml Flakon/ Ampule 1,038,435 Lidhur Kontrata Rejsi FARMA SHPK 1,038,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Povidone Iodine 10%- 1000 ml Flakon/ Ampule 756,000 Lidhur Kontrata CFO PHARMA  49,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Dopamine 50 mg - 5 ml Flakon/ Ampule 94,400 Lidhur Kontrata CFO PHARMA  94,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 54- Sistemi nervor Propofol 10mg/ml Flakon/ Ampule 3500 Lidhur Kontrata Rejsi FARMA SHPK 893,550.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 21- Enoxaparine Sodium 4000UI/ Lidhur Kontrata EVITA SHPK 5,115,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje Materiale imazherie nė SUT pėr njė periudhė 12 mujore 1,805,150 Njoftuar Fituesi SAER MEDICAL SHPK 18,200.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 40 Sistemi kardiovaskular Adrenaline 0.1 mg -1ml Flakon/Ampule Njoftuar Fituesi Aldosch-Farma SHPK 61,290.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 50 Sistemi nervor Morphine 10 mg/1 ml Flakon/Ampule Njoftuar Fituesi Aldosch-Farma SHPK 172,800.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 35- Metabolizmi dhe trakti tretes Ranitidine 50 mg Flakon/ Ampule Njoftuar Fituesi Aldosch-Farma SHPK 720,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 31 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Human Albumin Serum 20%-50ML Flakon/Ampule Lidhur Kontrata LEKLI SHPK 1,043,949.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 32 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Human plasma proteins (thereof Immunoglobulin at least 95%) + Immunoglobulin M (IgM) + Immunoglobulin A (IgA) + ImmunoglobulinG (IgG) (50 mg + 6mg + 6 mg + 38 mg)/1 m50ml Flakon/Ampule Lidhur Kontrata LEKLI SHPK 2,323,231.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 46 Metabolizmi dhe trakti tretes Insulin Glargine 100UI/ML Shiringe e para pergatitur. Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 57,815.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 1 Amikacine 500 mg Flakon/Ampule Lidhur Kontrata INCOMED SHPK 539,500.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 3 Cefazoline 1 gram Flakon/Ampule Lidhur Kontrata INCOMED SHPK 2,500,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 7 Ceftriaxone 1 gram Flakon/Ampule Lidhur Kontrata INCOMED SHPK 456,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 25 Dexamethasone 4 mg/1 ml Flakon/Ampule Lidhur Kontrata INCOMED SHPK 94,500.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 41 Lende kontrasti per CT 351-400 mg/ ml 100ml Flakon/Ampule Lidhur Kontrata INCOMED SHPK 1,050,600.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 42 Lende kontrasti per CT Gadopentetic acid, Dimeglumine salt(corresp. To 78.63mg/ml Gadolinum) 10ml Flakon/Ampule Lidhur Kontrata INCOMED SHPK 500,500.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 52 Ranitidine 150 mg Tablete/Kapsule Lidhur Kontrata INCOMED SHPK 10,200.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.