Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
104 663 15503 39,343,438,668 12,165 29,357,391,091 23,950,127,752

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Sherbimi i Lavanterise 725,000 Njoftuar Fituesi UNIVERS SERVIS 696,000.00
Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve nr.1 Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve nr.1 Blerje Autonalizator Biokimik 3,000,000 Shpallur Procedura
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Loti 2 Materjale Mjekimi Konsumabel dhe Kirurgjikale 583,023 Njoftuar Fituesi Gen-Alb Farma SHPK 416,200.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Loti 1 Materjale Mjekimi te pergjithshme 462,400 Njoftuar Fituesi Biometric Albania SHPK 462,200.00
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 17 Barna hormonale sistemike, hormonet seksuale Methylergometrine Maleate 0.2 mg/ml Flakon/ Ampule 47,972 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekesore per Sherbimin e Imazherise (filma dhe solucione) per Sherbimin e Imazherise ne QSUT 1,062,250 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Mirembajtje gjithevjetore e objekteve, Impjanistikes dhe paisjeve, Spitali Korēe – Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 12 muaj. 3,960,151 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje EVADIM I MBATJEVE TE RREZIKSHME SPITALORE 2,582,880 Shpallur Procedura
Spitali Psikiatrik Elbasan Spitali Psikiatrik Elbasan Mirembajtje e rrjetit Elektrik dhe sistemit te ngrohjes per vitin 2019 6,878,784 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje" Riparim dhe mirembajtje e automjeteve per nevoja te Spitalit Rajonal Vlore 1,606,860 Njoftuar Fituesi KADIU SHPK 390,000.00
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Riparim mirembajtje automjetesh 2,200,100 Rishpallje me Njoftim Fituesi Auto Manoku Servis 1,696,710.00
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Mirembajtja full risk e pajisjeve mjekesore skaner CT te prodhuesit Philips 1,275,123 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Mirmbajtja full risk per skaner te prodhuesit Philips 1,020,000 Shpallur Procedura
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shėrbim mirėmbajtje ndėrtimore e objekteve nė QSUT 68,143,412 Shpallur Procedura R & T 41,135,098.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Rehabilitim i godines se Maternitetit dhe ndertim trau elektrik te Spitalit Rajonal Peshkopi 2,082,724 Njoftuar Fituesi RADIKA 1,656,841.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Blerje reagente dhe materiale konsumi 1,589,500 Njoftuar Fituesi KRIJON SHPK 1,188,700.00
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Sherbimi i mirembajtjes se automjeteve 1,800,000 Njoftuar Fituesi KADIU SHPK 870,000.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 2 Filma Skaneri 547,500 Njoftuar Fituesi ALBAPHOTO SHPK 533,100.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd Sherbimi privat i sigurise fizike te Drejtorise Sherbimit Spitalor Librazhd- Marreveshje Kuader – me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 12 muaj. 6,352,056 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1 - Kite reagente dhe materiale konsumi te OLYMPUS AU 640/AU2700/ ose ekuivalent. 20,843,000 Njoftuar Fituesi Montal SHPK 20,799,100.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 7 - Kite reagente per SEBIA HYRIS/ HIDRASIS / ose ekuivalent. 599,900 Njoftuar Fituesi Biochem Nrp SHPK 599,800.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 11 - Kite dhe reagonte te pėrshtatshme per autoanalizatorin e gazeve ne gjak COBAS b221(Roche Omni S6)/ ose ekuivalent. 10,637,000 Njoftuar Fituesi SWISSMED SHPK 10,637,000.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Blerje materiale mjekesore per sherbimin e Hemodializen, viti 2019 22,839,360 Njoftuar Fituesi Biometric Albania SHPK 22,787,960.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje Materiale Radiologjie pėr nevojat spitalore pėr vitin 2019 nė SU Shefqet Ndroqi Tiranė - Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 12 muaj. 4,872,000 Njoftuar Fituesi MEDFAU SHPK
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 7 Materiale konsumi per kryerjen e procedurave laboratorike nga marrja e mostres deri ne rezultatin e analizes dhe kimikate 1,421,158 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 6 Elektrolite Easy Lyte Na/K/Ca pH 278,500 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 5 Aparat per astrupogramen (ne perdorim terapia intensive ) 205,000 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 4 Aparat Ichroma reader 701,000 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 3 Analiza Hormonale/Autoanalizator 1,376,800 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 2 Analiza Klinike Hematologjike / Abacus 3 CT 2,060,500 Shpallur Procedura


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.