Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
30 EDNA - FARMA SHPK 307 169,614,185 307 169,614,185 148,550,623

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pėrmet Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pėrmet Shtesė kontrate: Furnizim me medikamente pėr nevoja tė Drejtorisė sė Shėrbimit Spitalor Pėrmet 21,459 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 21,459.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pėrmet Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pėrmet Shtesė kontrate: Furnizim me medikamente pėr nevoja tė Drejtorisė sė Shėrbimit Spitalor Pėrmet 1,456 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 1,456.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Shtesė kontrate: Blerje Medikamente pėr nevojat Spitalore , Spitali Korēė , e ndarė nė lote ( Loti 20 - Cefuroxime, Loti 34 - Sodium Chloride, Loti 35 - Sodium bikarbonate) 199,700 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 166,416.67
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Shtesė kontrate: Furnizim me barna pėr Spitalin Rajonal Berat 3,605 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 3,605.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Shtesė kontrate: Furnizim me barna pėr Spitalin Rajonal Berat 72,306 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 72,306.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Shtesė kontrate: Blerje Medikamente (sodium chloride) 314,224 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 261,853.33
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Shtesė kontrate: Blerje medikamente B1. Loti 35 - Sodium Bikarbonate, Loti 1 - Imipenem dhe Cilastine 500mg dhe 500mg 219,040 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 219,040.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje medikamente- Loti 65 - Sodium bicarbonate 8-4 % - 10 ml ampul 25,750 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 25,750.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje medikamente- Loti 67 - Sodium chloride 0-9% - 500 ml flakon 1,149,600 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 1,149,000.00
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Blerje medikamentesh financuar nga Buxheti i Shtetit- Loti 27 - Sodium bikarbonate, 0-84 gr -10 ml, Ampule 38,691 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 38,625.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 22 - Gjaku dhe organet formuese tė gjakut, Sodium bikarbonate 0-84 gr -10 ml, 3000 Ampule 154,763 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 154,500.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 23 - Gjaku dhe organet formuese tė gjakut, Sodium Chloride 0-9% - 500 ml, 33000 Flakon 2,529,260 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 2,527,800.00
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Blerje medikamente - financuar nga Buxheti i shtetit- Loti 6 - Gjaku dhe organet formuese tė gjakut, Sodium chloride 09%-500, Flakon 844,649 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 844,209.00
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Blerje medikamente - financuar nga Buxheti i shtetit- Loti 18 - Gjaku dhe organet formuese tė gjakut, Sodium bikarbonate 0-84 gr -10 ml, Ampule 10,833 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 10,815.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Blerje barna (B1)- LOTI 35 - SODIUM BIKARBONATE B3 206,000 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 206,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 1 - Anti-infektivė tė pėrgjithshėm, Imipenem dhe Cilastalinė, 500 mg dhe 500 mg Flakon 148,200 Rishpallje me Lidhje Kontrate EDNA - FARMA SHPK 148,200.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje medikamente, Sodium Chloride 0-9% 100 ml 1,072,400 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 1,070,000.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Blerje barna (B1): LOTI 10 - CIPROFLOXACINE B1; LOTI 35 - SODIUM BIKARBONATE B3; Loti 20 - Cefuroxime 827,800 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 827,800.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Blerje barna (B2)- Loti 12 - Glucoze, 5% -250 ml, flakon 352,000 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 352,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Blerje barna B3, Loti 6 - Sodium lactate, Sodium Chloride, Potassium Chloride, CaCl x 2H20 (500 ml, Flakon) 339,900 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 339,900.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Blerje barna B7- Loti 18 - Aminophylline, 250 mg/10 ml, ampule 145,600 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 145,600.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr B8 - Blerje barna pėr nevoja spitalore, ndarė nė lote- Loti 3 - Teicoplanine, 400 mg Flakon 74,100 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 74,100.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Loti 1 - Anti-infektivė tė pėrgjithshėm, Imipenem dhe Cilastalinė, 500 mg dhe 500 mg Flakon 74,100 Rishpallje me Lidhje Kontrate EDNA - FARMA SHPK 74,100.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje barna (B2)- Loti 12 - Glucoze, 5% -250 ml, flakon 792,000 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 792,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Loti 1 - Anti-infektivė tė pėrgjithshėm, Imipenem dhe Cilastalinė, 500 mg dhe 500 mg Flakon 59,280 Rishpallje me Lidhje Kontrate EDNA - FARMA SHPK 59,280.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar i Traumės Loti 1 - Anti-infektivė tė pėrgjithshėm, Imipenem dhe Cilastalinė, 500 mg dhe 500 mg Flakon 741,000 Rishpallje me Lidhje Kontrate EDNA - FARMA SHPK 741,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1 - Anti-infektivė tė pėrgjithshėm, Imipenem dhe Cilastalinė, 500 mg dhe 500 mg Flakon 3,705,000 Rishpallje me Lidhje Kontrate EDNA - FARMA SHPK 3,705,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Rajonal Durrės Loti 3 - Teicoplanine, 400 mg Flakon 63,629 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 53,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Rajonal Durrės Blerje barna B3, Loti 6 - Sodium lactate, Sodium Chloride, Potassium Chloride, CaCl x 2H20 (500 ml, Flakon) 722,226 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 721,000.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mirditė Blerje barna (B1)- LOTI 35 - SODIUM BIKARBONATE B3 51,500 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 51,500.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.