Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
34 EUROMED SHPK 176 565,922,182 175 565,082,482 480,181,909

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Blerje medikamente pėr Spitalin Pogradec, i ndarė nė Lote, gjithėsej 4 Lote- 1,470,620 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 1,458,873.33
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mat Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mat Shtesė kontrate: "Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikal" 91,421 Lidhur Kontrata +Shtesė EUROMED SHPK 91,421.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Furnizim me materiale mjekėsore pėr Spitalin Rajonal Berat 879,475 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 879,475.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Blerje materiale mjekimi 3,672,980 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 3,672,983.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Shtesė kontrate: "Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale (MM2), pėr nevojat spitalore, Spitali Korēė" 1,831,330 Lidhur Kontrata +Shtesė EUROMED SHPK 1,831,329.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Shtesė kontrate: "Blerje medikamentesh pėr nevojat spitalore" 299,490 Lidhur Kontrata +Shtesė EUROMED SHPK 234,090.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 9 - Blerje Kite Reagent 94,600 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 94,600.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: "Blerje materiale, kite dhe reagentė pėr Shėrbimin e Anatomisė Patologjike, Onkologjike dhe Imunohistokimike" 599,400 Lidhur Kontrata +Shtesė EUROMED SHPK 599,400.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Shtesė kontrate: "Blerje medikamentesh mjekėsore "- Loti 3 - Kateter urinar 2 RR/18 CH, 300 copė 229,200 Lidhur Kontrata +Shtesė EUROMED SHPK 229,200.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Shtesė kontrate: "Blerje medikamentesh mjekėsore "- Loti 4 - Solucion glicine, 140 flakon 143,220 Lidhur Kontrata +Shtesė EUROMED SHPK 143,220.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Shtesė kontrate: "Blerje materiale mjekimi" 23,534 Lidhur Kontrata +Shtesė EUROMED SHPK 23,534.00
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Blerje materiale mjekimi tė pėrgjithshme pėr nevojat e institucioneve spitalore 235,204 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 235,204.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mirditė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mirditė Shtesė kontrate: "Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat spitalore (MM2)" 61,702 Lidhur Kontrata +Shtesė EUROMED SHPK 61,702.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Shtesė kontrate: "Blerje materiale mjekimi" 332,140 Lidhur Kontrata +Shtesė EUROMED SHPK 332,140.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Has Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Has Shtesė kontrate: "Blerje materiale mjekimi pėr mbulimin e nevojave tė Spitalit Has nė fillim tė vitit 2016" 21,212 Lidhur Kontrata +Shtesė EUROMED SHPK 21,212.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje materiale mjekimi MM2 - Materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale- Loti 1 - Kanjulė intravenoze 197,400 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 197,400.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje materiale mjekimi MM2 - Materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale- Loti 1 - Shiringa 50cc 27,600 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 27,600.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje materiale mjekimi MM2 - Materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale- Loti 2 - Shiringa 20cc 428,400 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 428,400.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje materiale mjekimi MM2 - Materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale- Loti 3 - Shiringa 10cc 189,000 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 189,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje materiale mjekimi MM2 - Materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale- Loti 4 - Shiringa 5cc 158,400 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 158,400.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje materiale mjekimi MM2 - Materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale- Loti 5 - Shiringa 2cc 97,200 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 97,200.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje materiale mjekimi MM2 - Materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale- Loti 4 - Poliglctin ose PGA , Coated- USP 3- 0; Gjatėsia e fijes 70-90 cm; Dimensioni i ageve 20-30 75,000 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 75,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje materiale mjekimi MM2 - Materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale- Loti 5 - Poliglctin ose PGA, Coated- USP 4- 0; Gjatėsia e fijes 70-90 cm 28,080 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 28,080.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Blerje materiale dhe mjete mbrojtese(COVID-19) 794,220 Njoftuar Fituesi EUROMED SHPK 794,000.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.