Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Autoritet Prokurues Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė 34 198 142,117,084 194 139,226,327 134,379,334

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shėrbim i supervizimit pėr ndėrtimin e maternitetit te ri dhe shtesės me dy kate pėr shėrbimin e kirurgjisė dhe tė patologjisė nė Spitalin Sarandė 3,533,190 Lidhur Kontrata Gjeokonsult & CO SHPK 2,800,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje artikuj ushqimore- Loti 4 - Blerje bukė gruri masive 252,000 Lidhur Kontrata HYSI SHPK 166,733.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Loti 1 - Blerje kite dhe reagent pėr laboratorin biokimik 383,730 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 326,150.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje artikuj ushqimore- Loti 1 - Blerje artikuj ushqime koloniale 305,090 Lidhur Kontrata Sinani Trading  SHPK ( ish M B KURTI shpk) 229,575.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje artikuj ushqimore- Loti 2 - Blerje qumėsht, veze, fruta, perime 679,800 Lidhur Kontrata Sinani Trading  SHPK ( ish M B KURTI shpk) 640,230.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje artikuj ushqimore- Loti 3 - Blerje mish pule dhe djathė fetė 585,500 Lidhur Kontrata HYSI SHPK 508,500.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Loti 2 - Blerje kite e reagente hematologjike pėr aparat SISMEX – KX - 21 969,010 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 905,900.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shėrbimi i evadimit tė mbetjeve tė rrezikshme spitalore 1,311,200 Lidhur Kontrata MEDI-TEL SHPK 1,298,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Loti 3 - Blerje material konsumi laboratorik 95,707 Anuluar Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje medikamente- Loti 2 - Azithromycin, 500 mg, Tablete 7,979 Lidhur Kontrata Ilma SHPK 7,979.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje medikamente- Lot 6 - Ciprofloxacine, 100 mg/10ml, Ampule 58,946 Lidhur Kontrata Ilma SHPK 58,946.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje medikamente- Lot 10 - Prednisolone, 25 mg/2ml, Ampule 54,055 Lidhur Kontrata Ilma SHPK 54,055.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje medikamente- Lot 11 - Calcium chloride, 1g/10 ml, Ampule 7,814 Lidhur Kontrata Ilma SHPK 7,814.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje medikamente- Lot 13 - Heparinė me peshė molekulare tė ulėt, 4000UI/ 5000 UI/ 5700UI, Shiringė e p-pėrgatitur 77,844 Lidhur Kontrata Ilma SHPK 77,844.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje medikamente- Lot 14 - Potassium chloride, 0-75 gr-10 ml, Ampule 14,925 Lidhur Kontrata Ilma SHPK 14,925.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje medikamente- Lot 24 - Vitamine B1 (Thiamine Hydrochloride), 50 mg -1 ml, Ampule 19,440 Lidhur Kontrata Ilma SHPK 19,440.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje medikamente- Lot 25 - Vitamine C (Acid ascorbic), 100 mg - 2 ml, Ampule 14,688 Lidhur Kontrata Ilma SHPK 14,688.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje medikamente- Lot 27 - Adrenaline, 0-1 mg -1 ml, Ampule 4,655 Lidhur Kontrata Ilma SHPK 4,655.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje medikamente- Lot 28 - Furosemide, 20 mg/2 ml, Ampule 24,437 Lidhur Kontrata Ilma SHPK 24,437.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje medikamente- Lot 31 - Diclofenac sodium, 75 mg/3ml, Ampule 18,090 Lidhur Kontrata Ilma SHPK 18,090.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje medikamente- Lot 35 - Lidocaine, 20 mg/ml-50 ml, Flakon 8,185 Lidhur Kontrata Ilma SHPK 8,185.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje medikamente- Lot 36 - Metamizol sodium, 1 gr/2 ml, Ampule 28,210 Lidhur Kontrata Ilma SHPK 28,210.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje medikamente- Lot 41 - Prometazine, 50 mg/ 2 ml, Ampule 1,164 Lidhur Kontrata Ilma SHPK 1,164.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje medikamente- Loti 8 - Metronidazole; Loti 12 - Glucose; Loti 15 - Sodium bikarbonate; Loti 16 - Sodium Chloride; Loti 17 - Sodium Chloride; Loti 19 - Sodium lactate dhe Sodium Chloride dhe Potassium Chloride dhe CaCl x 2H20; Loti 22 - Omeprazol; Loti 38 - Paracetamol; Loti 43 - Sodium Chloride 1,141,080 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 1,141,076.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje medikamente- Loti 3 - Cefazoline sodium, 1 gram, Flakon; Loti 7 - Gentamycin sulphate 80 mg/2 ml, Ampule; Loti 18 - Sodium Chloride, 0-9% - 250 ml, Flakon; Loti 42 - Glucoze, 5% -250 ml, flakon 604,367 Lidhur Kontrata TRIMED SHPK 604,367.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shėrbimi i ruajtjes sė objekteve dhe i sigurisė fizike nga subjekte private 2,640,410 Lidhur Kontrata ELNADO SHPK 2,635,382.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje karburant pėr automjete – Gazoil 10ppm 1,100,000 Lidhur Kontrata A&T SHA 1,100,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė kontrate: "Blerje lėndė djegėse pėr ngrohje - Pellet" 245,000 Lidhur Kontrata +Shtesė ALBIENE SHPK 245,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shėrbimi i mirėmbajtjes sė automjeteve 1,308,000 Njoftuar Fituesi BEKTASH MUHAMUĒI - KOSTANDIN GRAMOZI 513,450.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Furnizimi me lėndė djegėse pėr automjetet diesel (Gazoil) 1,100,000 Njoftuar Fituesi A&T SHA marzh fitimi 11.8%


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.