Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
105 672 15639 40,226,797,019 12,370 32,548,655,234 25,493,942,441

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 21 Phytomenadion (Vitamin K) 1,290,861 Njoftuar Fituesi IMI PHARMA SHPK 42.73
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 10 Ranitidine hydrochloride 10,260,918 Njoftuar Fituesi MEGAPHARMA SHPK 16.75
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 11 Diazepam 10 mg/2 ml 6,444,569 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK 14.50
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 17 Morphine 10 mg/1 ml - 1 ml 8,829,553 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 162.27
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 22 Paracetamol 250 mg 228,571 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK 8.50
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 23 Paracetamol 125 mg 131,787 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK 5.90
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 27 Pethidine hydrochloride 100 mg/2 ml 1,874,784 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 135.22
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 33 Propofol 10 mg/ml - 20 ml 6,214,548 Njoftuar Fituesi MEDFAU SHPK 170.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 34 Propofol 10 mg/ml - 50ml 3,455,680 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK 563.50
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė B3- Blerje barna anestezi reanimacion, antineoplastike dhe immunomodulatore - Loti 20 Gemcitabine 4,026,804 Njoftuar Fituesi EVITA SHPK 620.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 13: Mirėmbajtje e pajisjeve Grafi prodhuesi PHILPS/ose ekuivalent 738,741 Rishpallur Prokurimi
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 14: Mirėmbajtje e pajisjeve Grafi/Skopi te prodhuesi Philips/ose ekuivalent 6,058,993 Rishpallur Prokurimi
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 17: Mirėmbajtje e pajisjeve C-ARM prodhuesi PHILIPS/ose ekuivalent 1,304,467 Rishpallur Prokurimi
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 34: Mirėmbajtje e pajisjeve Defibrilator prodhuesi PHILIPS/ose ekuivalent 731,321 Rishpallur Prokurimi
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 38: Mirėmbajtje e pajisjeve EKO prodhuesi PHILIPS/os e ekuivalent 5,675,764 Rishpallur Prokurimi
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 42: Mirėmbajtje e pajisjes Spirometer prodhuesi CHEST/ose ekuivalent 242,471 Rishpallur Prokurimi
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 58: Mirėmbajtje e SITEM MONTITORIMI PACIENTESH, prodhuesi PHILIPS/ose ekuivalent 4,983,409 Rishpallur Prokurimi
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Sherbim i Mirembajtjes se Autoambulancave dhe Motorre -Gjeneratore ne SUT 3,800,000 Njoftuar Fituesi ALSTEZO SHPK 1,688,200.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės SIGURIMI I NDERTESAVE, INV EKONOMIK, PAJISJE INFORMATIKE TE SPITALIT RAJONAL DURRES 2,486,961 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti i dyte: Kite dhe reagente per Autonalizatorin Hormonal- Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj) 3,719,170 Njoftuar Fituesi Genius SHPK 699,980.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 2 Mirembajtje e pajisjeve te teknologjise se larte Akselerator linear te prodhuesit SIEMENS ose EKUIVALENT 46,800,000 Njoftuar Fituesi MEDFAU SHPK 46,790,000.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės FURNIZIM ME PAJISJE MJEKIMI (MATERIALE KOMSUMI) PER SHERBIMIN E ORTOPEDISE 23,996,623 Shpallur Procedura
Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve Paskuqan, Tiranė Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve Paskuqan, Tiranė Loti 2 Blerje Kite Reagent Hormonal 700,000 Shpallur Procedura
Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve Paskuqan, Tiranė Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve Paskuqan, Tiranė Blerje Kite Biokimik 1,300,000 Shpallur Procedura
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.1 “Supervizim i rikonstruksionit tė disa QSH- ve nė qarqet Tiranė dhe Durrės” 997,299 Shpallur Procedura
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.2 “Supervizimi i QSH-ve pėr qarqet Elbasan, Korcė dhe Berat” 814,319 Shpallur Procedura
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.3 “Supervizimi i QSH-ve pėr qarqet Shkodėr, Kukės, Lezhė dhe Dibėr” 711,965 Shpallur Procedura
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.4 “Supervizimi i QSH-ve pėr qarqet Gjirokastėr, Fier, Vlorė” 917,501 Shpallur Procedura
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė B3- Blerje barna anestezi reanimacion, antineoplastike dhe immunomodulatore - Loti 3 Fentanyl 7,596,068 Njoftuar Fituesi FLORFARMA SHPK 216.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė B3- Blerje barna anestezi reanimacion, antineoplastike dhe immunomodulatore - Loti 4 Isoflurane 5,993,252 Njoftuar Fituesi Farma Net Albania 2,444.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.