Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Autoritet Prokurues Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė 34 198 142,117,084 194 139,226,327 134,379,334

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė kontrate: "Blerje kite, reagente dhe material konsumi laboratorik"- Loti 2 - Blerje kite e reagente hematologjike - SISMEX KX - 21 148,200 Lidhur Kontrata +Shtesė SWISSMED SHPK 148,200.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė kontrate: "Blerje lėndė djegėse pėr ngrohje" 300,000 Lidhur Kontrata +Shtesė Kastrati SHA 300,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė kontrate: "Blerje medikamentesh" 84,680 Lidhur Kontrata +Shtesė INCOMED SHPK 84,680.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė kontrate: "Blerje medikamentesh" 59,850 Lidhur Kontrata +Shtesė TRIMED SHPK 59,850.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė kontrate: "Blerje medikamentesh" 40,900 Lidhur Kontrata +Shtesė TRIMED SHPK 40,900.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė kontrate: Blerje medikamentesh B5-1bar/1lot- Loti 17 - Ranitidine, 50 mg amp 20,412 Lidhur Kontrata +Shtesė Aldosch-Farma SHPK 20,412.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė kontrate: Blerje medikamentesh B4-1bar/1lot- Loti 3 - Glukose, 5% - 500 ml, flakon 201,240 Lidhur Kontrata +Shtesė Aldosch-Farma SHPK 201,240.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė Kontrate: Blerje medikamentesh B5-1bar/1lot – Lot 13 – Metoclopramid hidrocloride 10 mg, 2 ml, amp 9,840 Lidhur Kontrata +Shtesė MEGAPHARMA SHPK 9,840.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė Kontrate: Blerje medikamentesh B1-1bar/1lot – Lot 16 - Gentamicine sulphate 80 mg, 2 ml, amp 750 Lidhur Kontrata +Shtesė TRIMED SHPK 750.40
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė Kontrate: Blerje medikamentesh B3-1bar/1lot – Lot 5- Dexamethason sodium phosphate 4 mg/1-ml -amp 15,200 Lidhur Kontrata +Shtesė TRIMED SHPK 15,200.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė kontrate: "Blerje medikamentesh" B1-1bar/1lot–Loti 4 Ampicilline sodiumi 1 gram - flakon; Loti 15 - Ciprofloxacine 100 mg/10ml amp 88,145 Lidhur Kontrata +Shtesė TRIMED SHPK 88,145.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė kontrate: blerje medikamentesh B6-1bar/1lot – Loti 13 Diclofenac 75mg/3ml amp 8,740 Lidhur Kontrata +Shtesė TRIMED SHPK 8,740.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė Kontrate: Blerje medikamentesh B9-1bar/1lot – Lot 13 Sodium Chloride 0-9 % - 500 ml fl 97,114 Lidhur Kontrata +Shtesė MEDICAMENTA SHPK 97,114.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė kontrate: Blerje medikamentesh B6-1bar/1lot- Pėrbėhet nga loti 8 - Furosemide 1 % - 2 ml - amp; Lot 23 Morfine 1 % 1 ml amp; Lot 30 - Aminophyline 240 mg/10 ml amp 63,069 Lidhur Kontrata +Shtesė MEDICAMENTA SHPK 63,069.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje materialesh mjekimi: Materiale pėr anestezi reanimacion, shiringa ,age, materiale njė pėrdorimshe pėr kirurgji, dizinfektantė mjekėsore dhe kirurgjikal, materiale qepėse kirurgjikale- 330,938 Lidhur Kontrata OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 330,938.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė kontrate: Shtesė ne kontratėn blerje materialesh mjekimi - Grupi 1 - garzė, bende; Grupi 2-sisteme, doreza; Grupi 3 - material mjekimi pėr respirim, aspirim, infuzion, kirurgji; Grupi 4- materiale konsumi pėr monitorim - diagnostifikim 331,510 Lidhur Kontrata +Shtesė MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 331,510.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje oksigjen gaz mjekėsor 468,000 Lidhur Kontrata MESSER ALBAGAZ SHPK 468,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė kontrate: Shėrbimi i ruajtjes dhe tė sigurisė fizike me subjekte private tė objekteve tė Shėrbimit spitalor Sarandė 468,000 Lidhur Kontrata +Shtesė ELNADO SHPK 468,000.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.