Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
104 660 15416 38,731,646,839 12,094 28,319,424,322 23,525,999,737

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Krujė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Krujė Loti 6 - Blerje perime. 286,000 Njoftuar Fituesi NELSA SHPK 233,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Krujė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Krujė Loti 5 - Blerje mish pule (kofsha pule). 207,500 Njoftuar Fituesi M.C Catering SHPK 150,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Krujė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Krujė Loti 4 - Blerje mish vici. 106,500 Njoftuar Fituesi M.C Catering SHPK 79,500.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Krujė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Krujė Loti 3 - Blerje ushqime koloniale. 344,320 Njoftuar Fituesi M.C Catering SHPK 211,060.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Krujė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Krujė Loti 2 - Blerje bylmet dhe veze. 719,683 Njoftuar Fituesi M.C Catering SHPK 540,300.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Krujė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Krujė Loti 1 - Blerje buke gruri. 150,000 Njoftuar Fituesi M.C Catering SHPK 112,500.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Rikonstruksion ne spitalin Lezhe dhe shtese per Maternitetin Lezhe , faza e pare ndertimi i maternitetit te ri 294,727,590 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Furnizim me Materiale Mjekėsore ne Shėrbimin e Hemodializes nė QSUT pėr vitin 2019-2021 199,990,661 Njoftuar Fituesi Biometric Albania SHPK 107,884,575.00
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 8 Anestezi Reanimacion Oxygen Gaz per perdorim mjeksor, i kompresuar Litra 518,400 Lidhur Kontrata GTS SHPK
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 20 : Mirėmbajtje e pajisjes neuroendoskopike prodhuesi Aesculap/ose ekuivalent 2,355,356 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 2,355,345.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 21 : Mirėmbajtje e pajisjes Endoskopike prodhuesi PENTAX/ose ekuivalent 192,545 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK 192,540.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 28 : Mirėmbajtje e pajisjeve Respirator te prodhuesi NEWPORT/ose ekuivalent 2,575,075 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 2,575,075.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 30 : Mirėmbajtje e pajisjes Aspirator Ultrasonic prodhuesi INTEGRA LifeSciences Corporation/ose ekuivalent 2,377,125 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 2,376,880.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 43 : Mirėmbajtje e pajisjes Sharre prodhuesi AESCULAP/ose ekuivalent 1,570,241 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 1,570,230.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 45 : Mirėmbajtje e pajisjeve te Kardiokirurgjise prodhuesi MAQUET/ose ekuivalent 1,859,365 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK 1,859,360.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 46 : Mirėmbajtje e pajisjeve Elektroforeze prodhuesi SEBIA/ose ekuivalent 1,099,760 Njoftuar Fituesi Biochem Nrp SHPK 1,099,759.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 54: Mirėmbajtje e pajisjeve respirator te prodhuesit VIASYS Healthcare/ ose ekuivalent 6,105,205 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 6,104,990.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 60 : Mirėmbajtje e pajisjeve EKG prodhuesi PRO MEDIC/ose ekuivalent 405,008 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK 405,000.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Lot 1 Evadim i mbetjeve urbane 555,800 Lidhur Kontrata Rozafa-94 SHPK 555,800.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Lende e pare per kaldajat Biomase Pellet 3,975,000 Lidhur Kontrata Sinani Trading  SHPK ( ish M B KURTI shpk) 3,600,000.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Rikonstruksion dhe Shtese Materniteti per Spitalin Rajonal Berat. 187,258,021 Shpallur Procedura
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Loti II. Blerje materialesh te ndryshme per pastrim 66,464,429 Shpallur Procedura
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Loti I. Blerje detergjent, dizifektant dhe aromatizues 103,263,609 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Loti 1 Buke 800,000 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Loti 2 Mish vici cilesi e pare 2,250,000 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Loti 3 Bylmet 1,369,500 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Loti 4 Fruta Perime 704,920 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Loti 5 Ushqime koloniale 1,075,580 Shpallur Procedura
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje Materiale Radiologjie pėr nevojat spitalore. Lidhur Kontrata MEDFAU SHPK 1,215,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1: Mirėmbajtje e pajisjes laboratorike prodhuesi ACL 9000/ose ekuivalent 600,002 Njoftuar Fituesi Biometric Albania SHPK 600,000.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.