Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
30 EDNA - FARMA SHPK 307 169,614,185 307 169,614,185 148,550,623

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Tropojė Blerje barna (B3)- Loti 6 - Sodium lactate, Sodium Chloride, Potassium Chloride, CaCl x 2H20 (500 ml, Flakon) 206,000 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 206,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mat Blerje barna (B1)- Loti 35 - Sodium bikarbonate, 0-84 gr -10 ml, ampule 9,802 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 9,785.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Blerje barna (B1)- LOTI 35 - SODIUM BIKARBONATE B3 218,875 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 218,875.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Blerje barna B3, Loti 6 - Sodium lactate, Sodium Chloride, Potassium Chloride, CaCl x 2H20 (500 ml, Flakon) 361,942 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 361,942.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Blerje barna (B3)- Loti 6 - Sodium lactate, Sodium Chloride, Potassium Chloride, CaCl x 2H20 (500 ml, Flakon) 2,060,000 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 2,060,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mat Blerje barna (B3)- Loti 6 - Sodium lactate, Sodium Chloride, Potassium Chloride, CaCl x 2H20 (500 ml, Flakon) 81,370 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 81,370.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje barna (B1)- Loti 35 - Sodium bikarbonate, 0-84 gr -10 ml, ampule 128,750 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 128,750.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Spitali Rajonal Vlorė Blerje barna (B1)- LOTI 35 - SODIUM BIKARBONATE B3 77,250 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 77,250.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Rajonal Vlorė Blerje barna B3, Loti 6 - Sodium lactate, Sodium Chloride, Potassium Chloride, CaCl x 2H20 (500 ml, Flakon) 412,000 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 412,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Rajonal Vlorė Blerje barna B7- Loti 18 - Aminophylline, 250 mg/10 ml, ampule 40,040 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 40,040.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Blerje barna (B1)- Loti 35 - Sodium bikarbonate, 0-84 gr -10 ml, ampule 231,750 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 231,750.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Blerje barna (B3)- Loti 6 - Sodium lactate, Sodium Chloride, Potassium Chloride, CaCl x 2H20 (500 ml, Flakon) 1,442,000 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 1,442,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Blerje barna (B7)- Loti 18 - Aminophylline, 250 mg/10 ml, ampule 47,320 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 47,320.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 1 - Anti-infektivė tė pėrgjithshėm, Imipenėm dhe Cilastalinė, 500 mg dhe 500 mg Flakon 5,636,080 Rishpallje me Njoftim Fituesi EDNA - FARMA SHPK 5,624,190.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Loti 35 - Sodium bikarbonate 15,450 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 15,450.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Blerje barna - B3- Loti 6 - Sodium lactate, Sodium Chloride, Potassium Chloride, CaCl x 2H20 (500 ml, Flakon) 515,000 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 515,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Blerje barna - B7- Loti 18 - Aminophylline, 250 mg/10 ml, ampule 2,548 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 2,548.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pėrmet Loti 35 - Sodium bikarbonate 1,545 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 1,545.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje Antibiotiku – Imipenem dhe Cilastatine 500mg dhe 500mg Flakon, pėr plotesimin e nevojave emergjente 519,799 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 432,250.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pėrmet Blerje barna - B3- Loti 6 - Sodium lactate, Sodium Chloride, Potassium Chloride, CaCl x 2H20 (500 ml, Flakon) 206,000 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 206,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pėrmet Blerje barna - B7- Loti 18 - Aminophylline, 250 mg/10 ml, ampule 7,280 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 7,280.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 20 - Cefuroxime 1,953,000 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 1,953,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 34 - Sodium Chloride 890,000 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 890,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 35 - Sodium bikarbonate 4,377,500 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 4,377,500.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna (B2)- Loti 12 - Glucoze, 5% -250 ml, flakon 1,760,000 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 760,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna - B3- Loti 6 - Sodium lactate, Sodium Chloride, Potassium Chloride, CaCl x 2H20 (500 ml, Flakon) 1,236,000 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 1,236,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje barna (B1)- Loti 20, 34, 35 998,500 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 998,500.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 35 - Sodium bikarbonate 309,525 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 309,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje barna (B3)- Loti 6 - Sodium lactate, Sodium Chloride, Potassium Chloride, CaCl x 2H20 (500 ml, Flakon) 103,175 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 103,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Blerje barna - B7- Loti 18 - Aminophylline, 250 mg/10 ml, ampule 237,199 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 236,600.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.