Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Autoritet Prokurues Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė 89 4353 16,342,182,047 3,774 13,343,971,192 8,624,557,454

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 5 - Pacemaker MRI compatible / Pacemaker te pershtatshem per MRI 8,843,138 Njoftuar Fituesi Biometric Albania SHPK 319,400.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 4 – Biventricular pacemaker (CRT-P) 10,035,994 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 1,467,300.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 3 - Pacemaker me antibiotik 9,332,000 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 940,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 7 - Transcatheter aortic valve implantation / Kompleksi i materialeve per stente valvulare aortal (TAVI) 15,533,400 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 2,954,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 6 – Minisnare 2,170,400 Shpallur Procedura
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 2 - Pacemaker VVIR dhe DDDR 24,146,520 Shpallur Procedura
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Blerje materiale mjekesore specifike per Sherbimin e Hemodinamikes ne QSUT, e ndare ne Lote 81,454,453 Shpallur Procedura
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 21 Epoetine (Alfa/Zeta) 30.000 UI/0.75 ml 12,675,008 Njoftuar Fituesi Pegasus SHPK 10,020.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.2 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Berat, Korēė dhe Elbasan” 82,183,836 Njoftuar Fituesi SIRETA 2F SHPK 69,973,539.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.4 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Gjirokastėr, Vlorė dhe Fier” 95,246,385 Njoftuar Fituesi B-93 76,134,140.83
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 17 Haloperidol 2,019,816 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK 162.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 25 Paracetamol 10 mg/ml - 100 ml 4,199,477 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK 81.60
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 19 Soya-bean oil, Refined + Glucose anhydrous (as Glucose monohydrate) + Alanine + Arginine + Aspartic acid + Calcium chloride anhydrous (as Calcium chloride dihydrate) + Glutamic acid + Glycine + Histidine + Isoleucine + Leucine + Lysine (as Lysine hydrochloride) + Magnesium sulphate anhydrous (as Magnesium sulphate heptahydrate) + Methionine + Phenylalanine + Potassium chloride + Proline + Serine + Sodium acetate anhydrous (as Sodium acetate trihydrate) + Sodium glycerophosphate, Hydrated + Threonine + Tryptophan + Tyrosine + Valine 1440 ml 27,185,185 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK 2,927.80
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 24 Iron polymaltose complex 71.4 mg/ml - 5 ml 131,533 Njoftuar Fituesi VINIFARMA SHPK 43.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 26 IRON (III) 100 mg/5 ml 430,950 Njoftuar Fituesi VINIFARMA SHPK 348.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 30 (60 g + 4.63 g + 6.02 g + 0.30 g + 0.30 g)/1000 ml - 500 ml Poly (o-2-Hydroxyethyl) starch (Ph.Eur.) (Molar substitution 0.38-0.45, mean molecular weight = 130.000 da) + Sodium acetate trihydrate + Sodium chloride + Potassium chloride + Magnesium chloride hexahydrate 2,021,445 Njoftuar Fituesi R&S FARMA 570.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 32 Nadroparine sodium 5700 IU Axa/0.6ml 5,351,225 Njoftuar Fituesi INCOMED SHPK 319.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.1 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Tiranė dhe Durrės” 105,699,372 Njoftuar Fituesi DAJTI PARK 2007 & GLAVENICA 79,471,103.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.3 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Shkodėr, Kukės, Lezhė, Dibėr ” 68,217,907 Njoftuar Fituesi NDREGJONI SHPK 55,769,968.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 6 Amoxicillin + Clavulanic Acid 1gr +200 mg 4,924,699 Njoftuar Fituesi FLORFARMA SHPK 162.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 37 Tramadol hydrochloride 100 mg/2 ml 5,054,717 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK 33.40
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė “B15- Blerje bari antineoplastik dhe immunomodulator” 327,051,315 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 7 Liposomal Amphotericin B 50 mg 10,247,671 Njoftuar Fituesi LEKLI SHPK 12,497.10
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 8 Ampicillin 1 gr 7,246,292 Njoftuar Fituesi MEGAPHARMA SHPK 39.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 15 Cefazoline 1 gr 61,528,273 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK 92.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 20 Ceftriaxone 1 gr 29,167,890 Njoftuar Fituesi TRIMED SHPK 47.90
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 7 Levofloxacin 10,647,007 Njoftuar Fituesi EVITA SHPK 228.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 11 Meropenem 6,653,384 Njoftuar Fituesi Albanian New Farm SHPK 525.40
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 21 Phytomenadion (Vitamin K) 1,290,861 Njoftuar Fituesi IMI PHARMA SHPK 42.73
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 10 Ranitidine hydrochloride 10,260,918 Njoftuar Fituesi MEGAPHARMA SHPK 16.75


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.