Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Autoritet Prokurues Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
Spitali Universitar i Traumės 62 732 1,394,944,812 543 990,369,420 865,529,317

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės "SHĖRBIM I MIRĖMBAJTJES SĖ APARATURAVE SPECIALE NĖ SUT, PĖR NJĖ PERIUDHĖ 24 MUJORE 9,951,733 Shpallur Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės LOTI 1: Blerje materiale mjekimi specifike per sherbimin e Kirurgjise maksilofaciale ne SUT 2,606,744 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 412,500.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Sherbim i Mirembajtjes se Autoambulancave dhe Motorre -Gjeneratore ne SUT 3,800,000 Njoftuar Fituesi ALSTEZO SHPK 1,688,200.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje Materiale mjekimi Neurokirurgjie ne SUT 96,936,061 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 5,733,414.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Kryerja e shėrbimit tė Ruajtjes me Roje Private nė SUT 27,018,748 Njoftuar Fituesi Internacional Security Albania SHPK 25,651,519.54
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės LOTI 2: Blerje materiale mjekimi specifike per sherbimin e Kirurgjise vaskulare ne SUT 14,642,012 Shpallur Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Kryerja e sherbimit mirembajtjes se ashensoreve ne SUT 1,632,833 Njoftuar Fituesi CLIMACASA 592,880.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės LOTI 7 Kite dhe materiale per aparatin e Astrupit 2,646,000 Njoftuar Fituesi Biometric Albania SHPK 110,500.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės LOTI 6 Kite dhe Reagente per aparatin Elektrolitmeter Easy Lyte PLUS 94,657 Njoftuar Fituesi Biometric Albania SHPK 94,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės LOTI 5 Kite dhe reagente per Aparatin Autoanalizator Koagulometer ACL Elite 284,450 Njoftuar Fituesi Biometric Albania SHPK 51,150.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės LOTI 4 Kite dhe reagent per aparatin Urinometer 55,200 Njoftuar Fituesi Biometric Albania SHPK 1,800.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės LOTI 3 Kite dhe reagent per aparatin Autoanalizator Pentra c400. 2,258,750 Njoftuar Fituesi Biometric Albania SHPK 285,500.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės LOTI 1 Kite dhe Reagente per Laboratorin Klinik-Biokimik dhe Bakterologjik 5,158,162 Njoftuar Fituesi KRIJON SHPK 73,076.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Kryerja e sherbimit mirembajtjes se Kondicioner/kaldaja ne SUT 1,831,348 Njoftuar Fituesi KLIMA TEKNIKA TB2 243,200.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Trajtimin e mbetjeve spitalore per SUT 28,698,125 Njoftuar Fituesi ECO RICIKLIM 28,543,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Furnizim me Filma grafie per imazherine e SUT 2,753,250 Shpallur Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės LOTI 2 Kite dhe Reagente per aparatin cell-counter Beckman 1,468,333 Shpallur Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje Materiale mjekimi Neurokirurgjie ne SUT- 96,936,061 Shpallur Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Rikonstruksion i pavionit dhe ndėrtimi i sallave tė operacionit tė kėmbės diabetike, nė SUT. 56,125,511 Lidhur Kontrata 4 AM SHPK 55,735,195.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 1 - Gentamicin sulphate 80mg 2 ml 362,520 Lidhur Kontrata MEGAPHARMA SHPK 361,950.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 3 - Alanine + Arginine + Glycine + Histidine + Isoleucine + Leucine + Lysine acetate + Methionine + Phenylalanine + Proline + Serine + Taurine + Threonine + Tryptophan + Tyrosine + Valine- 5%/500 ml 279,300 Lidhur Kontrata Rejsi FARMA SHPK 279,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 5 - Glucose 5%/500 ml 2,486,400 Lidhur Kontrata Rejsi FARMA SHPK 2,480,800.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 6 - Sodium chloride 09%/500 ml 14,179,500 Lidhur Kontrata Rejsi FARMA SHPK 14,178,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 8 - Sodium lactate + Sodium chloride + Potassium chloride + Calcium chloride dihydrate 500 ml 3,084,460 Lidhur Kontrata MEDICAMENTA SHPK 3,084,460.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 9 - Atropine sulphate 1 mg/1 ml 486,000 Lidhur Kontrata Alfarmakos SHPK 486,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 10 - Hyoscine butylbromide 20 mg/1 ml 202,725 Lidhur Kontrata Aldosch-Farma SHPK 199,750.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 11 - Calcium gluconate 1 gr / 10 ml 367,680 Lidhur Kontrata FLORFARMA SHPK 367,200.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 12 - magnesium sulphate 2.5g/10 ml 712,800 Lidhur Kontrata MEGAPHARMA SHPK 712,500.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 14 - ranitidine 50 mg 2,532,600 Lidhur Kontrata TRIMED SHPK 2,520,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 25 - Ephedrine hydrochloride 25 mg/ ml 313,890 Lidhur Kontrata MEDICAMENTA SHPK 313,500.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.