Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Autoritet Prokurues Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
Spitali Rajonal Shkodėr 57 304 200,114,236 248 175,471,114 186,645,478

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Blerje materiale dhe pajisje pėr kuzhinėn e re 1,090,000 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Riparim ,mirembajtje automjetesh 1,000,000 Rishpallur Prokurimi
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Lot 2 - Blerje kite reagente. 308,080 Lidhur Kontrata KRIJON SHPK 298,000.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Lot 1 - Blerje kite reagente per ekzaminime specifike. 1,191,260 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 1,191,260.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Blerje ushqime pėr Spitalin Rajonal Shkodėr pėr vitin 2018 7,009,992 Lidhur Kontrata SEAD-SGS 6,921,240.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Blerje ushqime rast emergjent 1,123,443 Lidhur Kontrata SEAD-SGS 1,108,970.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Cefazoline 50,131 Lidhur Kontrata PHARMA PLUS 50,000.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Ceftriaxone 572,930 Lidhur Kontrata PHARMA PLUS 570,000.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Ciprofloxacine 128,909 Lidhur Kontrata PHARMA PLUS 126,000.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Acetylsalicylicacid. 572 Lidhur Kontrata PHARMA PLUS 550.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Calcium chloride 42,683 Lidhur Kontrata PHARMA PLUS 42,600.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Heparine sodium 671,617 Lidhur Kontrata PHARMA PLUS 669,000.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Mannitol 834,982 Lidhur Kontrata PHARMA PLUS 832,500.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Hyoscine butylbromide 51,291 Lidhur Kontrata PHARMA PLUS 51,170.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Calcium gluconate 137,909 Lidhur Kontrata PHARMA PLUS 137,700.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Metoclopramid 77,346 Lidhur Kontrata PHARMA PLUS 77,000.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Ranitidine 81,432 Lidhur Kontrata PHARMA PLUS 81,000.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Adrenaline 30,646 Lidhur Kontrata PHARMA PLUS 30,000.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Furosemide 125,448 Lidhur Kontrata PHARMA PLUS 124,875.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Hydrochlorothiazide 894 Lidhur Kontrata PHARMA PLUS 875.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Spironolactone 1,890 Lidhur Kontrata PHARMA PLUS 1,875.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Metamizolesodium 111,348 Lidhur Kontrata PHARMA PLUS 111,000.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Tramadol 2,656 Lidhur Kontrata PHARMA PLUS 2,650.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Aminophylline 10,639 Lidhur Kontrata PHARMA PLUS 10,620.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Lot 83 Lidocaine Lidhur Kontrata CFO PHARMA  54,040.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Lot 82 Diazepam Lidhur Kontrata CFO PHARMA  37,750.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Lot 77 Diclofenac Lidhur Kontrata CFO PHARMA  215,100.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Lot 75 Valsartan Lidhur Kontrata CFO PHARMA  1,275.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Lot 72 Metropopol Lidhur Kontrata CFO PHARMA  1,200.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Lot 58 Ascorbic acid (vitamin C) Lidhur Kontrata CFO PHARMA  67,500.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.