Open Procurement Albania

Shėrbimi i Lavanterisė

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumės
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
Objekti i Tenderit Shėrbimi i lavanterisė (35,582 Kg) - Financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 4 625 780,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 11-01-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 14-01-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 14-01-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues DEVIS SHPK - PAERA SHPK - KPL SHPK - PASTRIME SILVIO SHPK - ROZETA DANAJ
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Devis SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 607 993,00
  Data e shpalljes sė fituesit 22-01-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 5 529 591,96
  Data e lidhjes sė kontratės 08-02-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa. Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm: 1- "Paera" shpk Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme: 1- Ka paraqitur nė sistem vetėm certifikatė nga QKL- 2-"KPL" Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme: 1- Ka paraqitur nė sistem vetėm Ekstraktin Historik tė Rregjistrit Tregtar 3-"PASTRIME SILVO" shp-k Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme: Operatori ekonomik ka mungesa nė dokumentacionin qė vėrteton plotėsimin e kritereve tė vecanta tė kualifikimit- 1- Nuk ka paraqitur dokument pronėsie apo kontratė qeraje qė tė vėrtetojnė se zotėron ambjent ku ushtron veprimtarinė e shėrbimit tė lavanterisė , tė shoqeruar me Leje nga QKL " Autorizim mjedisor pėr aktivitetin e Lavanterisė" (vėtem njė kontratė qeraje apartamenti)- Buletini Nr- 5, datė 08 Shkurt 2016 Agjencia e Prokurimit Publik Bulevardi "Dėshmorėt e Kombit", Kėshilli i Ministrave Tel- dhe 355 4 22 77 510 https://www-app-gov-al 90/332 2- Nuk ka paraqitur kontrata tė ngjashme qė tė verifikojnė shėrbime tė mėparshme tė ngjashme nė njė vlerė 40% tė fondit limit (ka paraqitur vetėm 2 fatura tatimore me subjekte shteterore tė pashoqėruar me vertetim pėr realizim kontrate)- 3- Nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion qė tė vertetojė se zotėron makineri dhe pajisje pėr kryerjen e shėrbimit tė lavanterisė 4- Nuk ka paraqitur vėrtetim nga OSHEE qė konfirmon shlyerjen e detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike 4-"ROZETA DANAJ" (person fizik) Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme: Operatori ekonomik ka mungesa nė dokumentacionin qė vėrteton plotėsimin e kritereve tė vecanta tė kualifikimit 1- Operatori ekonomik ka mungesė nė dokumentacionin qė duhej paraqitur pėr tė vėrtetuar plotėsimin e kritereve tė pėrgjithshme dhe tė vecanta tė kualifikimit- 2- Ka paraqitur vetėm Ekstraktin Historik dhe Ekstraktin e Rregjistrit Tregtar 3- Vertetimi nga Administrata Tatimore ėshtė pa datė dhe pa numėr protokolli 4- Vertetimi nga OSHE ėshtė i parregullt (formati nuk ėshtė si vertetimet qė jep gjithmonė OSHEE , ska kokė tė OSHEE , as nr- prot as datė ) 5- Nuk ka paraqitur Certifikatė ISO pėr menaxhimin e cilėsisėe sė Shoqerisė 6- Nuk ka paraqitur Certifikatė ISO pėr menaxhimin e cilėsisė sė ambjentit 7- Nuk ka paraqitur dokument pronėsie apo kontratė qeraje qė tė vertetojnė se zotėron ambjent ku ushtron veprimtarinė e shėrbimit tė lavanterisė , tė shoqėruar me Leje nga QKL " Autorizim mjedisor pėr aktivitetin e Lavanterisė" 8- Nuk ka paraqitur Vertetim nag tatimet pėr xhiron vjetore tė tre viteve tė fundit ( ka paraqitur vetėm bilancet me firmėn e vetė O-E) 9- Deklarata pėr gjėndjen financiare nuk ėshtė e rregullt ( nuk ėshtė nė vlerėn 10% tė fondit limit) 10- Nuk ka paraqitur kontrata tė ngjashme (ose fatura tatiomore) qė tė vertetojnė shėrbime tė mėparshme tė ngjashme nė njė vlerė 40% tė fondit limit 11- Nuk ka paraqitur vertetim tė lėshuar nga Administrata Tatimore pėr nr- Mesatar tė punonjėsve ( ka sjellė vetem disa formularė E-sig te vitit 2015 dhe janar 2016) 12- Nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion qė tė vertetojė se zotėron makineri dhe pajisje pėr kryerjen e shėrbimit tė lavanterisė-
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.1 - Dt.11-01-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.5 - Dt.08-02-2016
  Lidhja e Kontratės Nr.6 - Dt.15-02-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.