Open Procurement Albania

Mirėmbajtje e objekteve ndėrtimore dhe impjanistikės, pėr Spitalin Rajonal Fier

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier
Objekti i Tenderit Mirėmbajtje e objekteve ndėrtimore dhe impjanistikės, pėr Spitalin Rajonal Fier - financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-13654-05-17-2017
Vlera / Fondi Limit 1 471 120,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-05-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 29-05-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 29-05-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues SARK SHPK - Beton E G Fier
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SARK SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 347 135,00
  Data e shpalljes sė fituesit 13-06-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 616 562,00
  Data e lidhjes sė kontratės 20-06-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa. Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. “Beton E G Fier” sh.p.k Nipt K62623401B
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  1. Operatori ekonomik “Beton E G Fier” sh.p.k Fier me Nipt K62623401B rezulton se nuk ka paraqitur dokumentacion sipas kerkesave te percaktuara ne DST shtojca nr.6 nen titullin “Kriteret e Vecanta te Kualifikimit” perkatesisht:
  • Nuk ka dorezuar Deklarate te konfliktit te interesit.
  • Nuk ka dorezuar dokumentacion qe te vertetoje se ka te punesuar nje inxhinier elektromekanik ose teknik mekanik.
  • Nuk ka dorezuar deklarate qe i ka te pajisur te gjithe punonjesit me vegla profesionale dhe pajisje mbrojtese( kapele, uniforme, doreza etj) sipas dispozitave per mbrojtjen e punetoreve ne pune.
  • Gjithashtu ka paraqitur vertetim nr.2779, date 26.05.2017 per shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike leshuar nga Drejtoria Rajonale Fier e OSHEE, dega e Shitjes dhe Arketimeve por ky vertetim nuk eshte ne formen e kerkuar nga ligji pasi nuk e percakton qarte periudhen e shlyer lidhur me detyrimet e maturuara tė energjisė.
  Per keto mangesi ky operator ekonomik s'kualifikohet nga kjo procedure prokurimi.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.25 - Dt.27-06-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.