Open Procurement Albania

Mirėmbajtja e objekteve ndėrtimore dhe impjanistikės pėr Drejtorinė e Shėrbimit Spitalor Pogradec

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec
Objekti i Tenderit Mirėmbajtja e objekteve ndėrtimore dhe impjanistikės pėr Drejtorinė e Shėrbimit Spitalor Pogradec - financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-15072-05-25-2017
Vlera / Fondi Limit 4 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 26-05-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-06-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 05-06-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues ADA –CO - MENI SHPK - REJ SHPK - LEKA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • REJ
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 866 742,00
  Data e shpalljes sė fituesit 15-09-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 4 640 090,40
  Data e lidhjes sė kontratės 25-09-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. ADA –CO shpk me Nr. NIPT K64112603J
  2. MENI shpk me Nr. NIPT J61909018W
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  1. Operatori ekonomik "ADA-CO" shpk me nipt K64112603J nuk permbush Dokumentat Standarte te Tenderit “Kriteret e Vecanta te Kualifikimit“ kapaciteti teknik pika 3a dhe 3b dhe pika 4.
  a- Ne sistemin elektronik te app per periudhen prill 2016 ka paraqitur Vertetimin per kontributet e sigurimeve shoqerore,shendetesore me 11 (Njembedhjet) punonjes nga 15 te kerkuar dhe per periudhen maj 2016 ka paraqitur vertetimin e Kontributeve te sigurimeve shoqerore,shendetesore “me 10 (Dhjet) punonjes nga 15 te kerkuar(Pika 3 a)
  b-Nuk eshte pasqyruar ne sistemin elektronik te app Deklarata e listpageses se kontributeve te sigurimeve shoqerore,shendetesore dhe tatimit mbi te ardhurat nga punesimi te konfirmuara nga Administrat tatimore per periudhen prill 2016-prill 2017 e kerkuar ne kriteret e vecanta te kualifikimit "Kapaciteti tekni" pika 3 b.
  c-Nuk eshte pasqyruar ne sistemin elektronik te app (apo nuk eshte paraqitur) deshmia e kualifikimit dhe kontrata e punes per elektricistin ashtu sikurse eshte kerkuar ne kriteret e vecanta te kualifikimit pika 4. Pra nisur nga arsyet e siperpermendura subjekti “ADA-CO “shpk skualifikohet nga procedura”Mirmbatje e objekteve ndertimore dhe impjanistikes per Drejtorine e Sherbimit Spitalor Pogradec.
  2.Operatori ekonomik ofertues "Meni" shpk me nipt J61909018W nuk permbush “Dokumentat Standarte te Tenderit “Kriteret e Vecanta te Kualifikimit “ kapaciteti teknik pika 2 ne te cilin citohet se:
  Operatori ekonomik ofertues duhet te ushtroje aktivitetin e tij ekonomik ne territorin i cili eshte nen juridiksionin e Bashkise Pogradec e provuar me dokumentacion ligjor perkatesisht me ekstraktin historik te leshuar nga QKR jo me pare se tre muaj nga dita e hapjes se ofertes.Pra operatori ekonomik nuk e ushtron aktivitetin objekt te prokurimit ne territorin i cili eshte nen juridiksionin e Bashkise Pogradec.
  Pra nisur nga arsyeja e siperpermendur subjekti “Meni" shpk me nipt J61909018W skualifikohet nga procedura”Mirmbatje e objekteve ndertimore dhe impjanistikes per Drejtorine e Sherbimit Spitalor Pogradec.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.37 - Dt.18-09-2017
  Lidhja e Kontratės Nr.40 - Dt.09-10-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.