Open Procurement Albania

Loti 11 - Alteplase, 50 mg, Flakon/ Ampule. Tender i përqënduar i realizuar nga Ministria e Shëndetësisë, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017

Autoritet Prokurues Ministria e Shëndetësisë
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Objekti i Tenderit B8 - Blerje barna gjaku dhe organet formuese të gjakut për nevoja spitalore, ndarë në 11 Lote. Tender i përqënduar i realizuar nga Ministria e Shëndetësisë, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017. Loti 11 - Alteplase, 50 mg
Nr. Reference REF-68825-02-22-2017
Vlera / Fondi Limit 16 500 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 23-02-2017
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 20-03-2017
Data e mbajtjes se tenderit 20-03-2017
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues Trimed
Megapharma
BYLIS PHARMA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TRIMED SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 16 500 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 03-04-2017
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 19 800 000,00
  Data e lidhjes se kontrates 03-05-2017
  Kohezgjatja e kontrates 15-12-2017
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë s'kualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:
  1. Megapharma SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertë ekonomike.
  2. Bylis Pharma SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertë ekonomike
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit të kontratës
  Shpallja e Fituesit Nr.15 - Dt.18-04-2017
  Lidhja e Kontrates Nr.21 - Dt.29-05-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.