Open Procurement Albania

Shėrbimi i ruajtjes sė sigurisė me roje private tė Spitalit Psikiatrik "Dr-Sadik Dinci", Elbasan

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Pamundėsi kohore pėr pėrgatitje tė njė oferte (ofertė teknike plus dokumentacion)
 • Tendera me vlerė mbi 800 mijė lekė dhe ne afat pėr dorėzim tė ofertės mė pak se 72 orė. Kjo ėshtė kohė e pamjaftueshme pėr plotėsim dokumentacioni dhe hartim oferte me specifikime teknike. Probabiliteti qė tenderi tė jetė ekspozuar mė herėt tek njė kompani klienteliste ėshtė i lartė

Autoritet Prokurues Spitali Psikiatrik Elbasan
Institucion Kontraktues Spitali Psikiatrik Elbasan
Objekti i Tenderit Shėrbimi i ruajtjes sė sigurisė me roje private tė Spitalit Psikiatrik "Dr-Sadik Dinci", Elbasan
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 4 808 640,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 22-02-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 24-02-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 24-02-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues EUROGJICI SECURITY SHPK - MYRTO SECURITY SHPK - KUMRIA 1 SHPK - BAHITI G SHPK - NAZERI 2000 SHPK - SANTI SHPK - SECURITY RANIS SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MYRTO – SECURITY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 434 126,00
  Data e shpalljes sė fituesit 19-05-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 666 010,00
  Data e lidhjes sė kontratės 01-06-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur tre ankesa nga operatorėt ekonomike EUROGJICI-SECURITY, NAZERI 2000, SANTI SHPK
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.7 - Dt.22-02-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.22 - Dt.06-06-2016
  Lidhja e Kontratės Nr.22 - Dt.06-06-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.