Open Procurement Albania

B6 - Blerje barna antineoplastikë dhe immunomodulatorë, anestezi reanimacion, antiturbekulare, gjaku dhe organet formuese të gjakut për nevoja spitalore, ndarë në Lote. Loti 2 - Rifampicin, 300 mg, Tablete/ Kapsule; Loti 5 - Glucose, 5% - 500 ml, Flakon/ Ampule

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Ministria e Shëndetësisë
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Vlorë
Objekti i Tenderit B6 - Blerje barna antineoplastikë dhe immunomodulatorë, anestezi reanimacion, antiturbekulare, gjaku dhe organet formuese të gjakut për nevoja spitalore, ndarë në Lote - Tender i përqëndruar i zhvilluar nga Ministria e Shëndetësisë. Loti 2 - Rifampicin, 300 mg, Tablete/ Kapsule; Loti 5 - Glucose, 5% - 500 ml, Flakon/ Ampule
Nr. Reference REF-70818-03-07-2017
Vlera / Fondi Limit 491 400,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 08-03-2017
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 30-03-2017
Data e mbajtjes se tenderit 30-03-2017
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues Trimed
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TRIMED SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 491 400,00
  Data e shpalljes se fituesit 04-04-2017
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 589 680,00
  Data e lidhjes se kontrates 25-04-2017
  Kohezgjatja e kontrates 15-12-2017
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa dhe s'kualifikime
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per TRIMED SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per TRIMED SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per TRIMED SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per TRIMED SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit të kontratës
  Shpallja e Fituesit Nr.17 - Dt.02-05-2017
  Lidhja e Kontrates Nr.23 - Dt.12-06-2017

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.