Open Procurement Albania

Blerje barna për nevoja spitalore ndarë në Lote, gjithsej 47 Lote, për nevoja të Spitalit Kukës. Loti 33 - Ranitidine hydrochloride 50 mg Flakon/ Ampule

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shërbimit Spitalor Kukës
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shërbimit Spitalor Kukës
Objekti i Tenderit Blerje barna për nevoja spitalore ndarë në Lote, gjithsej 47 Lote, për nevoja të Spitalit Kukës. Loti 33 - Ranitidine hydrochloride 50 mg Flakon/ Ampule
Nr. Reference REF-25051-08-29-2017
Vlera / Fondi Limit 5 482,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit te Tenderit 30-08-2017
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 12-09-2017
Data e mbajtjes se tenderit 12-09-2017
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues MEGAPHARMA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MEGAPHARMA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5 400,00
  Data e shpalljes se fituesit 03-10-2017
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 6 480,00
  Data e lidhjes se kontrates 03-10-2017
  Kohezgjatja e kontrates 31.12.2017
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa dhe s'kualifikime
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit të kontratës
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.40 - Dt.09-10-2017
  Lidhja e Kontrates Nr.43 - Dt.30-10-2017

  Blerje barna për nevoja spitalore ndarë në Lote, gjithsej 47 Lote, për nevoja të Spitalit Kukës - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 33 - Metabolizmi dhe trakti tretes, Ranitidine hydrochloride 50 mg Flakon/ Ampule

  Autoritet Prokurues Drejtoria e Shërbimit Spitalor Kukës
  Institucion Kontraktues Drejtoria e Shërbimit Spitalor Kukës
  Objekti i Tenderit Blerje barna për nevoja spitalore ndarë në Lote, gjithsej 47 Lote, për nevoja të Spitalit Kukës - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 33 - Metabolizmi dhe trakti tretes, Ranitidine hydrochloride 50 mg Flakon/ Ampule
  Nr. Reference REF-22479-07-27-2017
  Vlera / Fondi Limit 5 482,00
  Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit te Tenderit 28-07-2017
  Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 07-08-2017
  Data e mbajtjes se tenderit 07-08-2017
  Nr. i Operatoreve Konkurues
  Operatore Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Leke pa TVSH
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 31-12-2017
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.