Open Procurement Albania

Blerje materiale dhe kite pėr kėrkim dhe diagnostikim pėr laboratorin e Virologjisė, Mikrobiologjisė, Parazitologjisė, etj

Autoritet Prokurues Instituti i Shėndetit Publik Tiranė
Institucion Kontraktues Instituti i Shėndetit Publik Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje materiale dhe kite pėr kėrkim dhe diagnostikim pėr laboratorin e Virologjisė, Mikrobiologjisė, Parazitologjisė, etj - financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-24862-08-28-2017
Vlera / Fondi Limit 2 799 699,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-08-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-09-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 29-08-2017 
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues BIOMEDICA ALBANIA DISTRIBUTION - KRIJON SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BIOMEDICA ALBANIA DISTRIBUTION
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 339 120,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-10-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 4 006 944,00
  Data e lidhjes sė kontratės 16-10-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 31.12.2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa. Eshte s'kualifikuar Operatori ekonomik Krijon shpk me Nipt K12023001A. per arsyen si me poshte:
  Nuk ka paraqitur asnje dokument te kerkesave per kualifikim te kerkuar nga AK ne DST,nuk ka paraqitur as oferte ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.40 - Dt.09-10-2017
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.