Open Procurement Albania

Blerje pulla kontrolli me elementė sigurie pėr barna dhe aksesorė pėr shtypjen e tyre - viti 2017

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia Kombėtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore (AKBPM)
Institucion Kontraktues Agjencia Kombėtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore (AKBPM)
Objekti i Tenderit Blerje pulla kontrolli me elementė sigurie pėr barna dhe aksesorė pėr shtypjen e tyre - viti 2017. Burimi i Financimit - Buxheti i shtetit
Nr. Reference REF-02925- 04-05-2017
Vlera / Fondi Limit 12 022 823,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 06-04-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 02-05-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 02-05-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Adel CO SHPK
ALBDESIGN PSP SHPK
Ekspo Sistem SHPK
ILAR SHPK
KRISTALINA.KH SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Adel CO SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 9 142 530,00
  Data e shpalljes sė fituesit 16-05-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 60 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pergjigje me Vendim te Komisionit tė Prokurimit Publik me Nr.530/2017 datė 17.07.2017.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1.“ALBDESIGN PSP” SHPK
  Nuk ka pėrmbushur kriteret e pėrcaktuara nė DST: Konkretisht kriteret lidhur me Kapacitetin ekonomik dhe financiar:
  a) Nuk ka dorezuar Kopje tė ēertifikuara tė bilanceve, tė tre viteve tė fundit financiar, tė paraqitura nė autoritetet pėrkatėse. (Rezulton se janė dorėzuar tė konfirmuara nga organet tatimore “Pasqyrat Financiare” pėr vitin 2015 dhe vitin 2016).
  b) Nuk ka dorezuar Kopje tė deklaratave tė xhiros vjetore (tė tre viteve tė fundit), ku vlera tė jetė jo mė e vogėl se fondi limit qė prokurohet. – (Rezulton se ėshtė dorėzuar “Vėrtetim” me nr.5172/1prot. datė 14.02.2017, lėshuar nga organi tatimor- Drejtoria Rajonale Tatimore Tiranė qė konfirmon xhiron vjetore pėr vitet 2015 dhe 2016. Specifikimet teknike:-Mospėrputhshmėria e kampinonėve tė dorėzuar me specifikimet teknike tė kerkuara nė DST, nė pėrfundim tė fazės sė vlerėsimit teknik, pėrbėn kusht skualifikimi).
  c) Mostrat e mallrave qė kėrkohen tė prokurohen nuk janė nė pėrputhje me specifikimet teknike. Konkretisht: - Kampionėt e pullave tė paraqitura, nuk i plotėsojnė specifikimet teknike tė pėrcaktuara nė Shtojcėn 10 tė DST-ve.
  2. Ekspo Sistem SHPK
  Nuk ka pėrmbushur asnjė prej kritereve tė pėrcaktuara nė DST.
  3. ILAR SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim te pėrcaktuara nė DST
  Mostrat e mallrave qė kėrkohen tė prokurohen, nuk janė nė pėrputhje me specifikimet teknike.
  4. KRISTALINA.KH SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim te pėrcaktuara nė DST
  Mostrat e mallrave qė kėrkohen tė prokurohen, nuk janė nė pėrputhje me specifikimet teknike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit Nr.36 - Dt.11-09-2017
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.