Open Procurement Albania

Blerje set tė Urgjencės Mjekėsore

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės
Institucion Kontraktues Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės
Objekti i Tenderit Blerje set tė Urgjencės Mjekėsore - financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-30565-10-20-2017
Vlera / Fondi Limit 39 644 828,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 23-10-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 16-11-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 16-11-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues EUROMED SHPK
BYLIS Farma SHPK
O.E.S.Distrimed SHPK
Almedical SHPK
Medfau SHPK
Genalbfarma SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 38 976 725,00
  Data e shpalljes sė fituesit 27-02-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 46 772 070,00
  Data e lidhjes sė kontratės 15-03-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 28-02-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 12.01.2018 nga AK dhe mė datė 19.02.2018 nga KPP.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. ALMEDICAL SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  Mostrat e paraqitura nga operatori ekonomik Almedical SHPK nuk janė nė pėrputhje me specifikimet teknike tė publikuara nga Autoriteti Kontraktor, duke mos plotėsuar kriteret e vecanta tė kualifikimit pika 7.
  2. MEDFAU SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  - Konkretisht refuzohet per arsye te mos paraqitjes se asnje dokumenti teknik te vlefshem sipas DST dhe mosparaqitjes se mostrave.
  3. GENALBFARMA SHPK SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  - Konkretisht refuzohet per arsye te mos paraqitjes se asnje dokumenti teknik te vlefshem sipas DST dhe mosparaqitjes se mostrave.
  4. BYLIS FARMA.
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  - Konkretisht refuzohet per arsye te mos paraqitjes se asnje dokumenti teknik te vlefshem sipas DST dhe mosparaqitjes se mostrave.
  5. O.E.S.DISTRIMED” SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  - Konkretisht refuzohet per arsye te mos paraqitjes se asnje dokumenti teknik te vlefshem sipas DST dhe mosparaqitjes se mostrave.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit Nr.9 - Dt.05-03-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.12 - Dt.26-03-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.