Open Procurement Albania

Blerje materiale mjekėsore pėr Hemodinamikėn nė QSUT. Loti 5 CRT-P/D

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Blerje materiale mjekėsore pėr Hemodinamikėn nė QSUT - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 5 CRT-P/D
Nr. Reference REF-31643-10-27-2017
Vlera / Fondi Limit 5 517 068,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-10-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 22-11-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 22-11-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues OES Distrimed SHPK
SAER MEDICAL
MONTAL
BIOMETRIC ALBANIA
IRIS SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • OES Distrimed SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 401 500,00
  Data e shpalljes sė fituesit 27-12-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 4 436 200,00
  Data e lidhjes sė kontratės 27-12-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Ofertues tė skualifikuar.
  1. Shoqėria “BIOMETRIC ALBANIA” SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  2. Shoqėria “IRIS” SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a) Oferta Ekonomike e OE ka gabim vlerėn e TVSH tė pėrllogaritur Lotit 5 (pajisje me TVSH). b) Afati i lėvrimit nė Ofertėn Ekonomike, e cila i bashkangjitet kontratės, ėshtė pėrcaktuar 60 dite, nė kundėrshtim me DST, ku afati ėshtė nga nėnshkrimi i kontratės deri nė 31.12.2017. c) Oferta Ekonomike e kėtij OE nuk pėrputhet me Deklaratėn e dt.30.11.2017, ku specifikohet se afatii lėvrimit tė mallit ėshtė brenda dt. 31.12.2017.
  d) Autorizimi i Prodhuesit i dorėzuar nga ky OE ėshtė vetėm nga firma Biotronik pėr kėtė Lot,ndėrkohė pėr kėtė firmė nuk ėshtė dorėzuar MDD 93/42/EEC (e aplikueshme pėr produkte tė konsumueshme, jo tė implementueshme) dhe ėshtė dorėzuar vetėm MDD 90/385/EEC (pėr pajisje tė implementueshme).
  e) Katalogu i dorėzuar nga OE nuk ėshtė i markuar sipas produktit, me numrin e artikullit, sipaskėrkesės nė DST.
  3. Shoqėria “SAER MEDICAL” SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST. 4. Shoqėria “MONTAL” SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.52 - Dt.29-12-2017
  Lidhja e Kontratės Nr.52 - Dt.29-12-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.