Open Procurement Albania

Blerje Materiale mjekimi nė SUT pėr mbylljen e vitit 2017. Loti 1 - Materiale mjekimi tė pėrgjithshme MM1

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumės
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
Objekti i Tenderit Blerje Materiale mjekimi nė SUT pėr mbylljen e vitit 2017 - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 1 - Materiale mjekimi tė pėrgjithshme MM1
Nr. Reference REF-32593-11-06-2017
Vlera / Fondi Limit 2 309 430,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 07-11-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-11-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 17-11-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues BIOMETRIC ALBANIA - OES DISTRIMED - FLORFARMA SH.P.K - GREEMED SH.P.K
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FLORFARMA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 929 430,00
  Data e shpalljes sė fituesit 01-12-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2 315 316,00
  Data e lidhjes sė kontratės 14-12-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa. Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. O.E.S.DISTRIMED Sh.p.k me Nr. Nipti : K31520054N
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  a. Ka paraqitur ne sistem vetem QKR /Ekstrakt, nuk ka parqaitur Oferte Ekonomike.
  2. GREEMED SH.P.K . me Nr. Nipti: K91329017I
  Nuk ploteson kriteret e vecanta te kualifikimit pika (c)(d) dhe (f): a. Nuk ka ka paraqitur Autorizimin e Prodhuesit per firmen Broche si dhe ISO, CE per kete prodhues.
  b. Mungon CE per prodhuesin BEYBI. c. Ne CE e firmes Greetmed nuk eshte perfshire artikulli me nr.9 (sisteme infuzioni) d. Ne CE e firmes Rays nuk eshte perfshire artikulli me nr.1 (doreza ekzaminimi).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.48 - Dt.04-10-2017
  Lidhja e Kontratės Nr.51 - Dt.26-12-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.