Open Procurement Albania

Blerje Materiale mjekimi në SUT për mbylljen e vitit 2017. Loti 2 - Materiale mjekimi konsumabël dhe kirurgjikale MM2

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumës
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumës
Objekti i Tenderit Blerje Materiale mjekimi në SUT për mbylljen e vitit 2017 - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 2 - Materiale mjekimi konsumabël dhe kirurgjikale MM2
Nr. Reference REF-32597-11-06-2017
Vlera / Fondi Limit 958 305,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 07-11-2017
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 17-11-2017
Data e mbajtjes se tenderit 17-11-2017
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues EUROMED SHPK - GREEMED SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROMED SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 794 583,20
  Data e shpalljes se fituesit 01-12-2017
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 953 499,84
  Data e lidhjes se kontrates 15-12-2017
  Kohezgjatja e kontrates 31-12-2017
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa. Janë s'kualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:
  1. GREEMED SH.P.K me Nr. Nipti : K91329017I
  Përkatësisht për arsyet e mëposhtme:
  Nuk ploteson kriteret e vecanta te kualifikimit pika (c)(d) dhe (f):
  a. Nuk ka ka paraqitur Autorizimin e Prodhuesit per firmen Broche si dhe ISO, CE per kete prodhues.
  b. Mungon CE per prodhuesin BEYBI.
  c. Ne CE e firmes Rays nuk eshte perfshire artikulli me nr.24 dhe 25 (ventil 3- rrugesh dhe ventil 3- rrugesh me zgjatues.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.48 - Dt.04-10-2017
  Lidhja e Kontrates Nr.51 - Dt.26-12-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.