Open Procurement Albania

Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė me Roje Private nė SUT (Marrevėshje Kuadėr - me nje operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 12 muaj nga data e nėnshkrimit tė kontratės).

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumės
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
Objekti i Tenderit Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė me Roje Private nė SUT (Marrevėshje Kuadėr - me nje operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 12 muaj nga data e nėnshkrimit tė kontratės).
Fondi limit pėr njė vendroje 24-orėsh/DITORE 8 467.47 lekė pa TVSH
Fondi limit pėr njė vendroje 8-orėsh/DITORE 1 506.96 lekė pa TVSH.
Oferta fituese pėr njė vendroje 8-orėsh/DITORE eshte 9482.46 lekė pa TVSH.
Nr. Reference REF-39575-12-28-2017
Vlera / Fondi Limit 24 929 175,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-12-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 22-01-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 22-01-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 16
Operatorė Konkurues FIRDEUS SECURITY SHPK
ARBANA SH.A
DEA SECURITY SHPK
FLEN ARB SHPK
PELIKAN SECURITY GROUP SHPK
AULONA POL 1 SHPK
EUROGJICI SECURITY SHPK
MYRTO SECURITY SHPK
SSX SHPK
TREZHNJEVA SHPK
SAFE SHPK
OKTAPUS 1 SECURITY SHPK
NAZERI 2000 SHPK
TONI-SECURITY SHPK
INTERNATIONAL SECURITY ALBANIA SHPK
OKTAPUS SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TONI-SECURITY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 29-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj nga data e lidhjes se kontrates
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pergjigje me vendim te KPP nr.269/1Prot. Date 02.05.20108 i protokolluar ne SUT me nr.734 date 03.05.2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1) FIRDEUSI SECURITY
  a. nuk ploteson kriteret e pergjithshme pika2/b (nuk ka paguar detyrimet e sigurimeve shoqerore shendetesore).
  b. nuk ploteson kriteret e vecanta, kapaciteti ligjor, pika 3( nuk ka paraqitur certifikatat e punonjesve sipas numrit te kerkuar)
  c. nuk ploteson kapacitetin ekonomik, pika 2 (nuk ka paraqitur vertetimin bankar)
  2) ARBANA SH.A
  a. OE nuk ka paraqitur Oferte Ekonomike
  b. OE nuk ploteson kriteret e pergjithshme dhe te vecanta sipas DST.
  3) DEA SECURITY
  a. OE nuk ploteson kriteret e vecanta - kapacitetin ekonomik dhe financiar, pika 3, pasi nuk ploteson numrin minimal te punonjesve te siguar per 3 muajt e fundit, minimalisht 42 punonjes ne muaj.
  b. Per muajin nentor OE ka vetem 40 punonjes te siguruar e konfirmuar kjo me formualrin E-sig dhe vertetimin nga organet taimore per kontributet e sig shoq-shendetesore.
  4) FLEN ARB
  a. nuk ploteson kriteret e pergjithshme, pika 2/b, pasi nuk ka paguar tė gjitha detyrimet e sigurimeve shoqėrore .
  b. nuk ploteson kriteret e vecanta pika 1/c, formulari i ofertes nuk eshte sipas kerkesave te AK (vlera ditore per 1 vendroje me 3 turne dhe 1 turn); oferta eshte bere totale vjetore.
  c. nuk ploteson kriteret e vecanta, kapaciteti ligjor pika 3- nuk ka paraqitur certifikatat/lejet e punonjėsve tė ēertifikuar, lėshuar nga Drejtoria e Policisė Qarkut Tiranė, jo mė pak se 42 punonjės.
  d. nuk ploteson kapacitetin teknik , pika 2.3 ka ngjarje gjate vitit 2017 per shkak tė saj.
  e. nuk ploteson kapacitetin teknik pika 5 , analiza e kostos , ndryshon menyra e perllogaritjes se vendrojes me 3 turne nga vendroja me 1 turn.
  f. nuk ploteson kapacitetin teknik , pika 2.3 ka grup tė gatshėm pėr ndėrhyrje nė situatė emergjente por nuk e ka sipas kerkesave ne specifikimet teknike.
  5) PELIKANI SECURITY GROUP
  a. nuk ploteson kriteret e vecanta pika 1/c, formulari i ofertes nuk eshte sipas kerkesave te AK (vlera ditore per 1 vendroje me 3 turne dhe 1 turn); oferta eshte bere totale vjetore.
  b. nuk ploteson kapacitetin teknik , pika 2.3 ka ngjarje gjate vitit 2017 per shkak tė saj.
  6) AULONA POL.1
  a. nuk ploteson kriteret e vecanta pika 1/c, formulari i ofertes nuk eshte sipas kerkesave te AK (vlera ditore per 1 vendroje me 3 turne dhe 1 turn); oferta eshte bere totale vjetore.
  b. nuk ploteson kapacitetin teknik , pika 2.3 ka grup tė gatshėm pėr ndėrhyrje nė situatė emergjente por nuk e ka sipas kerkesave ne specifikimet teknike.
  7) EUROGJICI SECURITY
  a. nuk ploteson kapacitetin teknik pika 5, analiza e kostos , ndryshon menyra e perllogaritjes se vendrojes me 3 turne nga vendroja me 1 turn.
  b. eshte nen kosto ligjore pasi ofertuesi duhet tė pėrllogarisi pagėn bazė minimale ligjore nė vlerėn prej 36.000 lekė, shtesat mbi pagė pėr turnin e dytė dhe tė tretė si dhe kontributet shoqėrore dhe shėndetėsore nė masėn 16,7%.
  c. Per sa me siper OE nuk ka perllogaritur shtesat mbi page per pėr turnin e dytė dhe tė tretė sipas legjislacionit ne fuqi.
  8) MYRTO SECURITY
  a. nuk ploteson kriteret e vecanta pika 1/c, formulari i ofertes nuk eshte sipas kerkesave te AK (vlera ditore per 1 vendroje me 3 turne dhe 1 turn); oferta eshte bere totale vjetore.
  b. nuk ploteson kapacitetin teknik , pika 2.3 ka grup tė gatshėm pėr ndėrhyrje nė situatė emergjente por nuk e ka sipas kerkesave ne specifikimet teknike
  9) TREZHNJEVA
  a. nuk ploteson kriteret e vecanta pika 1/c, formulari i ofertes nuk eshte sipas kerkesave te AK (vlera ditore per 1 vendroje me 3 turne dhe 1 turn); oferta eshte bere totale vjetore.
  b. nuk ploteson kapacitetin teknik , pika 2.3 ka grup tė gatshėm pėr ndėrhyrje nė situatė emergjente por nuk e ka sipas kerkesave ne specifikimet teknike.
  c. nuk ploteson kriteret e vecanta, kapaciteti ligjor pika 3. OE nuk ka paraqitur certifikatat/lejet e punonjėsve tė ēertifikuar, lėshuar nga Drejtoria e Policisė Qarkut Tiranė, jo mė pak se 42 punonjės.
  d. eshte nen kosto ligjore pasi ofertuesi duhet tė pėrllogarisi pagėn bazė minimale ligjore nė vlerėn prej 36.000 lekė, shtesat mbi pagė pėr turnin e dytė dhe tė tretė si dhe kontributet shoqėrore dhe shėndetėsore nė masėn 16,7% te cilat jane perllogaritur gabim dhe jo sipas kerkesave te AK.
  10) SAFE
  a. nuk ploteson kapacitetin teknik , pika 2.3 ka grup tė gatshėm pėr ndėrhyrje nė situatė emergjente por nuk e ka sipas kerkesave ne specifikimet teknike.
  11) OKTAPUS 1 SECURITY
  a. eshte nen kosto ligjore pasi ofertuesi duhet tė pėrllogarisi pagėn bazė minimale ligjore nė vlerėn prej 36.000 lekė, te cilat jane perllogaritur gabim dhe jo sipas kerkesave te AK.
  b. nuk ploteson kapacitetin teknik pika 5 , analiza e kostos , ndryshon menyra e perllogaritjes se vendrojes me 3 turne nga vendroja me 1 turn.
  12) NAZERI 2000
  a. Sipas vendimit te KPP nr.269/1Prot. Date 02.05.20108 i protokolluar ne SUT me nr.734 date 03.05.2018, OE nuk ploteson kriteret e vecanta, kapaciteti ligjor pika 3. OE nuk ka paraqitur certifikatat/lejet e punonjėsve tė ēertifikuar, lėshuar nga Drejtoria e Policisė Qarkut Tiranė, jo mė pak se 42 punonjės.
  b. nuk ploteson kapacitetin teknik pika 5, analiza e kostos , pasi nuk eshte plotesuar sipas percaktimeve ne dokumentat e procedures.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Spitali Universitar i Traumės REF-39575-12-28-2017
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė me Roje Private nė SUT (Marrevėshje Kuadėr - me nje operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 12 muaj nga data e nėnshkrimit tė kontratės).

  Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
  • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

  Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumės
  Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
  Objekti i Tenderit Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė me Roje Private nė SUT (Marrevėshje Kuadėr - me nje operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 12 muaj nga data e nėnshkrimit tė kontratės).
  Fondi limit pėr njė vendroje 24-orėsh/DITORE 8 467.47 lekė pa TVSH
  Fondi limit pėr njė vendroje 8-orėsh/DITORE 1 506.96 lekė pa TVSH.
  Oferta fituese pėr njė vendroje 8-orėsh/DITORE eshte 9482.46 lekė pa TVSH.
  Nr. Reference REF-39575-12-28-2017
  Vlera / Fondi Limit 24 929 175,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
  Data e Njoftimit tė Tenderit 29-12-2017
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 22-01-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 22-01-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 16
  Operatorė Konkurues FIRDEUS SECURITY SHPK
  ARBANA SH.A
  DEA SECURITY SHPK
  FLEN ARB SHPK
  PELIKAN SECURITY GROUP SHPK
  AULONA POL 1 SHPK
  EUROGJICI SECURITY SHPK
  MYRTO SECURITY SHPK
  SSX SHPK
  TREZHNJEVA SHPK
  SAFE SHPK
  OKTAPUS 1 SECURITY SHPK
  NAZERI 2000 SHPK
  TONI-SECURITY SHPK
  INTERNATIONAL SECURITY ALBANIA SHPK
  OKTAPUS SHPK
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • TONI-SECURITY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 23 683 098,00
  Data e shpalljes sė fituesit 29-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 16 662 519,36
  Data e lidhjes sė kontratės 31-05-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj nga data e lidhjes se kontrates
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pergjigje me vendim te KPP nr.269/1Prot. Date 02.05.20108 i protokolluar ne SUT me nr.734 date 03.05.2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1) FIRDEUSI SECURITY
  a. nuk ploteson kriteret e pergjithshme pika2/b (nuk ka paguar detyrimet e sigurimeve shoqerore shendetesore).
  b. nuk ploteson kriteret e vecanta, kapaciteti ligjor, pika 3( nuk ka paraqitur certifikatat e punonjesve sipas numrit te kerkuar)
  c. nuk ploteson kapacitetin ekonomik, pika 2 (nuk ka paraqitur vertetimin bankar)
  2) ARBANA SH.A
  a. OE nuk ka paraqitur Oferte Ekonomike
  b. OE nuk ploteson kriteret e pergjithshme dhe te vecanta sipas DST.
  3) DEA SECURITY
  a. OE nuk ploteson kriteret e vecanta - kapacitetin ekonomik dhe financiar, pika 3, pasi nuk ploteson numrin minimal te punonjesve te siguar per 3 muajt e fundit, minimalisht 42 punonjes ne muaj.
  b. Per muajin nentor OE ka vetem 40 punonjes te siguruar e konfirmuar kjo me formualrin E-sig dhe vertetimin nga organet taimore per kontributet e sig shoq-shendetesore.
  4) FLEN ARB
  a. nuk ploteson kriteret e pergjithshme, pika 2/b, pasi nuk ka paguar tė gjitha detyrimet e sigurimeve shoqėrore .
  b. nuk ploteson kriteret e vecanta pika 1/c, formulari i ofertes nuk eshte sipas kerkesave te AK (vlera ditore per 1 vendroje me 3 turne dhe 1 turn); oferta eshte bere totale vjetore.
  c. nuk ploteson kriteret e vecanta, kapaciteti ligjor pika 3- nuk ka paraqitur certifikatat/lejet e punonjėsve tė ēertifikuar, lėshuar nga Drejtoria e Policisė Qarkut Tiranė, jo mė pak se 42 punonjės.
  d. nuk ploteson kapacitetin teknik , pika 2.3 ka ngjarje gjate vitit 2017 per shkak tė saj.
  e. nuk ploteson kapacitetin teknik pika 5 , analiza e kostos , ndryshon menyra e perllogaritjes se vendrojes me 3 turne nga vendroja me 1 turn.
  f. nuk ploteson kapacitetin teknik , pika 2.3 ka grup tė gatshėm pėr ndėrhyrje nė situatė emergjente por nuk e ka sipas kerkesave ne specifikimet teknike.
  5) PELIKANI SECURITY GROUP
  a. nuk ploteson kriteret e vecanta pika 1/c, formulari i ofertes nuk eshte sipas kerkesave te AK (vlera ditore per 1 vendroje me 3 turne dhe 1 turn); oferta eshte bere totale vjetore.
  b. nuk ploteson kapacitetin teknik , pika 2.3 ka ngjarje gjate vitit 2017 per shkak tė saj.
  6) AULONA POL.1
  a. nuk ploteson kriteret e vecanta pika 1/c, formulari i ofertes nuk eshte sipas kerkesave te AK (vlera ditore per 1 vendroje me 3 turne dhe 1 turn); oferta eshte bere totale vjetore.
  b. nuk ploteson kapacitetin teknik , pika 2.3 ka grup tė gatshėm pėr ndėrhyrje nė situatė emergjente por nuk e ka sipas kerkesave ne specifikimet teknike.
  7) EUROGJICI SECURITY
  a. nuk ploteson kapacitetin teknik pika 5, analiza e kostos , ndryshon menyra e perllogaritjes se vendrojes me 3 turne nga vendroja me 1 turn.
  b. eshte nen kosto ligjore pasi ofertuesi duhet tė pėrllogarisi pagėn bazė minimale ligjore nė vlerėn prej 36.000 lekė, shtesat mbi pagė pėr turnin e dytė dhe tė tretė si dhe kontributet shoqėrore dhe shėndetėsore nė masėn 16,7%.
  c. Per sa me siper OE nuk ka perllogaritur shtesat mbi page per pėr turnin e dytė dhe tė tretė sipas legjislacionit ne fuqi.
  8) MYRTO SECURITY
  a. nuk ploteson kriteret e vecanta pika 1/c, formulari i ofertes nuk eshte sipas kerkesave te AK (vlera ditore per 1 vendroje me 3 turne dhe 1 turn); oferta eshte bere totale vjetore.
  b. nuk ploteson kapacitetin teknik , pika 2.3 ka grup tė gatshėm pėr ndėrhyrje nė situatė emergjente por nuk e ka sipas kerkesave ne specifikimet teknike
  9) TREZHNJEVA
  a. nuk ploteson kriteret e vecanta pika 1/c, formulari i ofertes nuk eshte sipas kerkesave te AK (vlera ditore per 1 vendroje me 3 turne dhe 1 turn); oferta eshte bere totale vjetore.
  b. nuk ploteson kapacitetin teknik , pika 2.3 ka grup tė gatshėm pėr ndėrhyrje nė situatė emergjente por nuk e ka sipas kerkesave ne specifikimet teknike.
  c. nuk ploteson kriteret e vecanta, kapaciteti ligjor pika 3. OE nuk ka paraqitur certifikatat/lejet e punonjėsve tė ēertifikuar, lėshuar nga Drejtoria e Policisė Qarkut Tiranė, jo mė pak se 42 punonjės.
  d. eshte nen kosto ligjore pasi ofertuesi duhet tė pėrllogarisi pagėn bazė minimale ligjore nė vlerėn prej 36.000 lekė, shtesat mbi pagė pėr turnin e dytė dhe tė tretė si dhe kontributet shoqėrore dhe shėndetėsore nė masėn 16,7% te cilat jane perllogaritur gabim dhe jo sipas kerkesave te AK.
  10) SAFE
  a. nuk ploteson kapacitetin teknik , pika 2.3 ka grup tė gatshėm pėr ndėrhyrje nė situatė emergjente por nuk e ka sipas kerkesave ne specifikimet teknike.
  11) OKTAPUS 1 SECURITY
  a. eshte nen kosto ligjore pasi ofertuesi duhet tė pėrllogarisi pagėn bazė minimale ligjore nė vlerėn prej 36.000 lekė, te cilat jane perllogaritur gabim dhe jo sipas kerkesave te AK.
  b. nuk ploteson kapacitetin teknik pika 5 , analiza e kostos , ndryshon menyra e perllogaritjes se vendrojes me 3 turne nga vendroja me 1 turn.
  12) NAZERI 2000
  a. Sipas vendimit te KPP nr.269/1Prot. Date 02.05.20108 i protokolluar ne SUT me nr.734 date 03.05.2018, OE nuk ploteson kriteret e vecanta, kapaciteti ligjor pika 3. OE nuk ka paraqitur certifikatat/lejet e punonjėsve tė ēertifikuar, lėshuar nga Drejtoria e Policisė Qarkut Tiranė, jo mė pak se 42 punonjės.
  b. nuk ploteson kapacitetin teknik pika 5, analiza e kostos , pasi nuk eshte plotesuar sipas percaktimeve ne dokumentat e procedures.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.03 - Dt.21-01-2019

  Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė me Roje Private nė SUT (Marrevėshje Kuadėr - me nje operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 12 muaj nga data e nėnshkrimit tė kontratės).

  Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
  • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

  Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumės
  Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
  Objekti i Tenderit Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė me Roje Private nė SUT (Marrevėshje Kuadėr - me nje operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 12 muaj nga data e nėnshkrimit tė kontratės).
  Fondi limit pėr njė vendroje 24-orėsh/DITORE 8 467.47 lekė pa TVSH
  Fondi limit pėr njė vendroje 8-orėsh/DITORE 1 506.96 lekė pa TVSH.
  Oferta fituese pėr njė vendroje 8-orėsh/DITORE eshte 9482.46 lekė pa TVSH.
  Nr. Reference REF-39575-12-28-2017
  Vlera / Fondi Limit 24 929 175,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
  Data e Njoftimit tė Tenderit 29-12-2017
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 22-01-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 22-01-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 16
  Operatorė Konkurues FIRDEUS SECURITY SHPK
  ARBANA SH.A
  DEA SECURITY SHPK
  FLEN ARB SHPK
  PELIKAN SECURITY GROUP SHPK
  AULONA POL 1 SHPK
  EUROGJICI SECURITY SHPK
  MYRTO SECURITY SHPK
  SSX SHPK
  TREZHNJEVA SHPK
  SAFE SHPK
  OKTAPUS 1 SECURITY SHPK
  NAZERI 2000 SHPK
  TONI-SECURITY SHPK
  INTERNATIONAL SECURITY ALBANIA SHPK
  OKTAPUS SHPK
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • TONI-SECURITY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 23 683 098,00
  Data e shpalljes sė fituesit 29-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 11 757 198,20
  Data e lidhjes sė kontratės 31-12-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj nga data e lidhjes se kontrates
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pergjigje me vendim te KPP nr.269/1Prot. Date 02.05.20108 i protokolluar ne SUT me nr.734 date 03.05.2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1) FIRDEUSI SECURITY
  a. nuk ploteson kriteret e pergjithshme pika2/b (nuk ka paguar detyrimet e sigurimeve shoqerore shendetesore).
  b. nuk ploteson kriteret e vecanta, kapaciteti ligjor, pika 3( nuk ka paraqitur certifikatat e punonjesve sipas numrit te kerkuar)
  c. nuk ploteson kapacitetin ekonomik, pika 2 (nuk ka paraqitur vertetimin bankar)
  2) ARBANA SH.A
  a. OE nuk ka paraqitur Oferte Ekonomike
  b. OE nuk ploteson kriteret e pergjithshme dhe te vecanta sipas DST.
  3) DEA SECURITY
  a. OE nuk ploteson kriteret e vecanta - kapacitetin ekonomik dhe financiar, pika 3, pasi nuk ploteson numrin minimal te punonjesve te siguar per 3 muajt e fundit, minimalisht 42 punonjes ne muaj.
  b. Per muajin nentor OE ka vetem 40 punonjes te siguruar e konfirmuar kjo me formualrin E-sig dhe vertetimin nga organet taimore per kontributet e sig shoq-shendetesore.
  4) FLEN ARB
  a. nuk ploteson kriteret e pergjithshme, pika 2/b, pasi nuk ka paguar tė gjitha detyrimet e sigurimeve shoqėrore .
  b. nuk ploteson kriteret e vecanta pika 1/c, formulari i ofertes nuk eshte sipas kerkesave te AK (vlera ditore per 1 vendroje me 3 turne dhe 1 turn); oferta eshte bere totale vjetore.
  c. nuk ploteson kriteret e vecanta, kapaciteti ligjor pika 3- nuk ka paraqitur certifikatat/lejet e punonjėsve tė ēertifikuar, lėshuar nga Drejtoria e Policisė Qarkut Tiranė, jo mė pak se 42 punonjės.
  d. nuk ploteson kapacitetin teknik , pika 2.3 ka ngjarje gjate vitit 2017 per shkak tė saj.
  e. nuk ploteson kapacitetin teknik pika 5 , analiza e kostos , ndryshon menyra e perllogaritjes se vendrojes me 3 turne nga vendroja me 1 turn.
  f. nuk ploteson kapacitetin teknik , pika 2.3 ka grup tė gatshėm pėr ndėrhyrje nė situatė emergjente por nuk e ka sipas kerkesave ne specifikimet teknike.
  5) PELIKANI SECURITY GROUP
  a. nuk ploteson kriteret e vecanta pika 1/c, formulari i ofertes nuk eshte sipas kerkesave te AK (vlera ditore per 1 vendroje me 3 turne dhe 1 turn); oferta eshte bere totale vjetore.
  b. nuk ploteson kapacitetin teknik , pika 2.3 ka ngjarje gjate vitit 2017 per shkak tė saj.
  6) AULONA POL.1
  a. nuk ploteson kriteret e vecanta pika 1/c, formulari i ofertes nuk eshte sipas kerkesave te AK (vlera ditore per 1 vendroje me 3 turne dhe 1 turn); oferta eshte bere totale vjetore.
  b. nuk ploteson kapacitetin teknik , pika 2.3 ka grup tė gatshėm pėr ndėrhyrje nė situatė emergjente por nuk e ka sipas kerkesave ne specifikimet teknike.
  7) EUROGJICI SECURITY
  a. nuk ploteson kapacitetin teknik pika 5, analiza e kostos , ndryshon menyra e perllogaritjes se vendrojes me 3 turne nga vendroja me 1 turn.
  b. eshte nen kosto ligjore pasi ofertuesi duhet tė pėrllogarisi pagėn bazė minimale ligjore nė vlerėn prej 36.000 lekė, shtesat mbi pagė pėr turnin e dytė dhe tė tretė si dhe kontributet shoqėrore dhe shėndetėsore nė masėn 16,7%.
  c. Per sa me siper OE nuk ka perllogaritur shtesat mbi page per pėr turnin e dytė dhe tė tretė sipas legjislacionit ne fuqi.
  8) MYRTO SECURITY
  a. nuk ploteson kriteret e vecanta pika 1/c, formulari i ofertes nuk eshte sipas kerkesave te AK (vlera ditore per 1 vendroje me 3 turne dhe 1 turn); oferta eshte bere totale vjetore.
  b. nuk ploteson kapacitetin teknik , pika 2.3 ka grup tė gatshėm pėr ndėrhyrje nė situatė emergjente por nuk e ka sipas kerkesave ne specifikimet teknike
  9) TREZHNJEVA
  a. nuk ploteson kriteret e vecanta pika 1/c, formulari i ofertes nuk eshte sipas kerkesave te AK (vlera ditore per 1 vendroje me 3 turne dhe 1 turn); oferta eshte bere totale vjetore.
  b. nuk ploteson kapacitetin teknik , pika 2.3 ka grup tė gatshėm pėr ndėrhyrje nė situatė emergjente por nuk e ka sipas kerkesave ne specifikimet teknike.
  c. nuk ploteson kriteret e vecanta, kapaciteti ligjor pika 3. OE nuk ka paraqitur certifikatat/lejet e punonjėsve tė ēertifikuar, lėshuar nga Drejtoria e Policisė Qarkut Tiranė, jo mė pak se 42 punonjės.
  d. eshte nen kosto ligjore pasi ofertuesi duhet tė pėrllogarisi pagėn bazė minimale ligjore nė vlerėn prej 36.000 lekė, shtesat mbi pagė pėr turnin e dytė dhe tė tretė si dhe kontributet shoqėrore dhe shėndetėsore nė masėn 16,7% te cilat jane perllogaritur gabim dhe jo sipas kerkesave te AK.
  10) SAFE
  a. nuk ploteson kapacitetin teknik , pika 2.3 ka grup tė gatshėm pėr ndėrhyrje nė situatė emergjente por nuk e ka sipas kerkesave ne specifikimet teknike.
  11) OKTAPUS 1 SECURITY
  a. eshte nen kosto ligjore pasi ofertuesi duhet tė pėrllogarisi pagėn bazė minimale ligjore nė vlerėn prej 36.000 lekė, te cilat jane perllogaritur gabim dhe jo sipas kerkesave te AK.
  b. nuk ploteson kapacitetin teknik pika 5 , analiza e kostos , ndryshon menyra e perllogaritjes se vendrojes me 3 turne nga vendroja me 1 turn.
  12) NAZERI 2000
  a. Sipas vendimit te KPP nr.269/1Prot. Date 02.05.20108 i protokolluar ne SUT me nr.734 date 03.05.2018, OE nuk ploteson kriteret e vecanta, kapaciteti ligjor pika 3. OE nuk ka paraqitur certifikatat/lejet e punonjėsve tė ēertifikuar, lėshuar nga Drejtoria e Policisė Qarkut Tiranė, jo mė pak se 42 punonjės.
  b. nuk ploteson kapacitetin teknik pika 5, analiza e kostos , pasi nuk eshte plotesuar sipas percaktimeve ne dokumentat e procedures.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.03 - Dt.21-01-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.