Open Procurement Albania

Ruajtja dhe sigurimi fizik i Universitetit tė Mjekėsisė, Tiranė, Marrėveshje Kuadėr

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Institucion Kontraktues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Objekti i Tenderit Ruajtja dhe sigurimi fizik i Universitetit tė Mjekėsisė, Tiranė, Marrevėshje Kuadėr - me njė operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 12 muaj
Fondi i Marrėveshjes Kuadėr pėr 12 muaj: 18.202.997 lekė (pa TVSH)
Fondi limit pėr njė vendroje/DITORE: 8.312 lekė (pa TVSH)
Nr. Reference REF-39658-12-29-2017
Vlera / Fondi Limit 18 202 997,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-01-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 02-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 02-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 17
Operatorė Konkurues PELIKANI SECURITY GROUP SHPK
SAFE SHPK
ALES SHPK
ARBANA SH.A SHPK
AULONA-POL-1 SHPK
DEA SECURITY SHPK
EUROGJICI-SECURITY SHPK
FIRDEUS SECURITY SHPK
INTERNACIONAL SECURITY ALBANIA SHPK
LEKSI SECURITY SHPK
MYRTO SECURITY SHPK
NAZERI-2000 SHPK
OKTAPUS SHPK
OKTAPUS 1 SECURITY SHPK
S.S.X SHPK
TONI SECURITY SHPK
TREZHNJEVA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • PELIKANI SECURITY GROUP SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 17 499 392,00
  Data e shpalljes sė fituesit 20-09-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 499 878,42
  Data e lidhjes sė kontratės 28-09-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Kane marre pergjigje me :
  Me shkresėn nr. 2074/95 prot., datė 14.05.2018, Komisioni i Prokurimit Publik ka pėrcjellė Vendimin e tij nr. 298/2018 prot., nė tė cilin ka vendosur tė mos pranojė e paraqitura nga OE-tė Eurgjici Security, Nazėri 2000 dhe DEA Security, duke lejuar AK-nė tė vijojė mė procedurat e mėtejshme.
  Me shkresėn nr. 2074/116 prot., datė 06.09.2018, KPP-ja ka pėrcjellė pranė AK-sė Vendimin nr. 576/2018 prot., me anė tė tė cilit ka vendosur tė mos pranojė ankesėn e paraqitur nga OE ”Myrto Security” dhe tė lejojė AK-nė tė vijojė me procedurėn.

  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:
  1. “SAFE“
  • Pėr arsye se nuk ka apraqitur 30 certifikata tė vlefshme tė punonjėsve tė shėrbimit sipas nenit 5, tė ligjit nr. 75/2014 „Pėr shėrbimin privat tė sigurisė fizike“.

  2. “ALES “
  • Pėr arsye se vėrtetimi i lėshuar nga administrata tatimore pėr numrin e punonjėsve tė siguruar pėr periudhėn Janar-Nėntor 2017 nuk pėrmbush kriterin minimal tė 30 (tridhjetė) punonjėsve tė siguruar pėr secilin muaj si dhe nuk ka paraqitur 30 certifikata tė vlefshme tė punonjėve tė shėrbimit.

  3. “ARBANA SHA”
  • Nuk i ka plotėsuar tė gjitha kriteret e pėrcaktuara nė Dokumentet Standarde tė Tenderit tė procedurės sė sipėrpėrmendur si dhe nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.

  4. “AULONA POL 1”
  • Pėr arsye se nuk ka paraqitur 30 certifikata tė vlefshme tė punonjėve tė shėrbimit.

  5. “DEA SECURITY”
  • Pėr arsye se nuk ka paraqitur 30 certifikata tė vlefshme tė punonjėve tė shėrbimit.

  6. “EUROGJICI-SECURITY”
  • Pėr arsye se nuk ka paraqitur preventivin e ofertės, shtojca 1 sipas Dokumentave Standard tė Tenderit.

  7. “FIRDEUS SECURITY”
  • Pėr arsye se nuk ka paraqitur 30 certifikata tė vlefshme tė punonjėve tė shėrbimit.

  8. “OKTAPUS”
  • Pėr arsye se formulari i ofertės nuk ėshtė sipas Dokumenteve Standarde tė Tenderit si dhe nuk ka paraqitur 30 certifikata tė vlefshme tė punonjėve tė shėrbimit.

  9. “OKTAPUS 1 SECURITY”
  • Pėr arsye se: - Bilanci i vitit 2014 nuk ėshtė i vulosur nė tė gjitha faqet nga organet e administratės tatimore. - Deklarata e gjendjes financiare nuk ka vlerėn e pėrcaktuar (ėshtė me e ulėt) nė mosplotėsim tė kritereve tė Dokumentet Standarde tė Tenderit.
  - Nuk ka autorizim individual nga AKEP pėr caktim frekuencash pėr sistemin radioalarm.
  - Nuk ka paraqitur 30 certifikata tė vlefshme tė punonjėve tė shėrbimit.

  10 “S.S.X”
  Pėr arsye se formulari i ofertės nuk ėshtė sipas Dokumenteve Standarde tė Tenderit si dhe nuk ka paraqitur 30 certifikata tė vlefshme tė punonjėve tė shėrbimit.

  11 “TONI SECURITY”
  Pėr arsye se oferta e paraqitur ėshtė nėn koston ligjore si dhe nuk ka paraqitur 30 certifikata tė vlefshme tė punonjėve tė shėrbimit.

  12 “TREZHNJEVA”
  Pėr arsye se nuk ka paraqitur 30 certifikata tė vlefshme tė punonjėve tė shėrbimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.42 - Dt.22-10-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.