Open Procurement Albania

Loti 3 - Sete pėr OrbiSac system, SpectraOptia pėr plazma-apheresis sistemin Mirasol pėr inaktivizimin viral tė produkteve tė gjakut dhe aksesoret ngjitės pėr TSCD II

Autoritet Prokurues Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut
Institucion Kontraktues Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut
Objekti i Tenderit Blerje qese gjaku, Filtra deleukocitare, sisteme transfuzioni, Sete pėr OrbiSac system, SpectraOptia pėr plazma-apheresis sistemin Mirasol, ndarė nė 3 lote - parashikuar per 12 muaj nga data e lidhjes sė Marrėveshjes Kuadėr. Loti 3 - Sete pėr OrbiSac system, SpectraOptia pėr plazma-apheresis sistemin Mirasol pėr inaktivizimin viral tė produkteve tė gjakut dhe aksesoret ngjitės pėr TSCD II
Nr. Reference REF-41004-01-18-2018
Vlera / Fondi Limit 50 728 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-01-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 12-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Euromed SHPK
Montal SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 50 290 220,00
  Data e shpalljes sė fituesit 06-03-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj nga data e lidhjes se kontrates
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshte skualifikuar operatori ekonomik “Montal” SHPK sepse nuk ka paraqitur oferte.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut REF-41004-01-18-2018
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  modifikime
  Shpallja e Fituesit Nr.10 - Dt.12-03-2018
  Lidhja e Kontratės

  Loti 3 - Sete pėr OrbiSac system, SpectraOptia pėr plazma-apheresis sistemin Mirasol pėr inaktivizimin viral tė produkteve tė gjakut dhe aksesoret ngjitės pėr TSCD II

  Autoritet Prokurues Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut
  Institucion Kontraktues Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut
  Objekti i Tenderit Blerje qese gjaku, Filtra deleukocitare, sisteme transfuzioni, Sete pėr OrbiSac system, SpectraOptia pėr plazma-apheresis sistemin Mirasol, ndarė nė 3 lote - parashikuar per 12 muaj nga data e lidhjes sė Marrėveshjes Kuadėr. Loti 3 - Sete pėr OrbiSac system, SpectraOptia pėr plazma-apheresis sistemin Mirasol pėr inaktivizimin viral tė produkteve tė gjakut dhe aksesoret ngjitės pėr TSCD II
  Nr. Reference REF-41004-01-18-2018
  Vlera / Fondi Limit 50 728 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
  Data e Njoftimit tė Tenderit 19-01-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-02-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 12-02-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 2
  Operatorė Konkurues Euromed SHPK
  Montal SHPK
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 50 290 220,00
  Data e shpalljes sė fituesit 06-03-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 37 864 032,00
  Data e lidhjes sė kontratės 16-03-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj nga data e lidhjes se kontrates
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshte skualifikuar operatori ekonomik “Montal” SHPK sepse nuk ka paraqitur oferte.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Shpallja e Fituesit Nr.10 - Dt.12-03-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.04 - Dt.28-01-2019

  Loti 3 - Sete pėr OrbiSac system, SpectraOptia pėr plazma-apheresis sistemin Mirasol pėr inaktivizimin viral tė produkteve tė gjakut dhe aksesoret ngjitės pėr TSCD II

  Autoritet Prokurues Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut
  Institucion Kontraktues Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut
  Objekti i Tenderit Blerje qese gjaku, Filtra deleukocitare, sisteme transfuzioni, Sete pėr OrbiSac system, SpectraOptia pėr plazma-apheresis sistemin Mirasol, ndarė nė 3 lote - parashikuar per 12 muaj nga data e lidhjes sė Marrėveshjes Kuadėr. Loti 3 - Sete pėr OrbiSac system, SpectraOptia pėr plazma-apheresis sistemin Mirasol pėr inaktivizimin viral tė produkteve tė gjakut dhe aksesoret ngjitės pėr TSCD II
  Nr. Reference REF-41004-01-18-2018
  Vlera / Fondi Limit 50 728 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
  Data e Njoftimit tė Tenderit 19-01-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-02-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 12-02-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 2
  Operatorė Konkurues Euromed SHPK
  Montal SHPK
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 50 290 220,00
  Data e shpalljes sė fituesit 06-03-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 11 891 208,00
  Data e lidhjes sė kontratės 17-09-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj nga data e lidhjes se kontrates
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshte skualifikuar operatori ekonomik “Montal” SHPK sepse nuk ka paraqitur oferte.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Shpallja e Fituesit Nr.10 - Dt.12-03-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.04 - Dt.28-01-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.