Open Procurement Albania

Shėrbimi Mirėmbajtjes sė Objekteve Ndėrtimore nė SUT, Marrėveshje Kuadėr me njė Operator Ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara, pėr njė pėriudhė 12 mujore nga nėnshkrimi i kontratės

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumės
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
Objekti i Tenderit Shėrbimi i mirėmbajtjes sė Objekteve Ndėrtimore nė SUT, Marrėveshje Kuadėr me njė Operator Ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara, pėr njė pėriudhė 12 mujore nga nėnshkrimi i kontratės
Nr. Reference REF-41292-01-22-2018
Vlera / Fondi Limit 5 829 264,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 23-01-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 02-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 02-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Meni SHPK
DIMENSION CONSTRUCTION SHPK & JUNIK SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Meni SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 453 586,00
  Data e shpalljes sė fituesit 21-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa dhe ka marre pergjigje me vendimim te K.P.P.me nr .241 date 25-04-2018.
  Operatori Meni SHPK eshte shpallur fitues sipas vendimit te K.P.P.me nr .241 date 25-04-2018.
  Komisioni i Prokurimit Publik vendosi te anullojė vendimin e KVO-sė mbi kualifikimin e Bashkimit te Operatoreve “Dimension Construction” SHPK & “Junik” SHPK dhe tė korrigjojė shkeljet, duke e skualifikuar kėtė bashkim operatorėsh ekonomik.
  Arsyeja e skualifikimit ishte sepse Operatori ekonomik DIMENSION CONSTRUCTION nuk ka bere gabim aritmetik ne oferten e tij, hedhur ne sistem per kete tender, por ka nderhyre, modifikuar oferten e tenderuar sipas shtojces 11 tė DT, konkretisht ka ndryshuar, modifikuar sasine ne zerin 33 dhe 162 te formularit te ofertes.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Shėrbimi Mirėmbajtjes sė Objekteve Ndėrtimore nė SUT, Marrėveshje Kuadėr me njė Operator Ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara, pėr njė pėriudhė 12 mujore nga nėnshkrimi i kontratės

  Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
  • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

  Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumės
  Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
  Objekti i Tenderit Shėrbimi i mirėmbajtjes sė Objekteve Ndėrtimore nė SUT, Marrėveshje Kuadėr me njė Operator Ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara, pėr njė pėriudhė 12 mujore nga nėnshkrimi i kontratės
  Nr. Reference REF-41292-01-22-2018
  Vlera / Fondi Limit 5 829 264,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
  Data e Njoftimit tė Tenderit 23-01-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 02-02-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 02-02-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 2
  Operatorė Konkurues Meni SHPK
  DIMENSION CONSTRUCTION SHPK & JUNIK SHPK
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Meni SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 453 586,00
  Data e shpalljes sė fituesit 21-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 4 000 012,00
  Data e lidhjes sė kontratės 23-05-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa dhe ka marre pergjigje me vendimim te K.P.P.me nr .241 date 25-04-2018.
  Operatori Meni SHPK eshte shpallur fitues sipas vendimit te K.P.P.me nr .241 date 25-04-2018.
  Komisioni i Prokurimit Publik vendosi te anullojė vendimin e KVO-sė mbi kualifikimin e Bashkimit te Operatoreve “Dimension Construction” SHPK & “Junik” SHPK dhe tė korrigjojė shkeljet, duke e skualifikuar kėtė bashkim operatorėsh ekonomik.
  Arsyeja e skualifikimit ishte sepse Operatori ekonomik DIMENSION CONSTRUCTION nuk ka bere gabim aritmetik ne oferten e tij, hedhur ne sistem per kete tender, por ka nderhyre, modifikuar oferten e tenderuar sipas shtojces 11 tė DT, konkretisht ka ndryshuar, modifikuar sasine ne zerin 33 dhe 162 te formularit te ofertes.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.22 - Dt.04-06-2018

  Shėrbimi Mirėmbajtjes sė Objekteve Ndėrtimore nė SUT, Marrėveshje Kuadėr me njė Operator Ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara, pėr njė pėriudhė 12 mujore nga nėnshkrimi i kontratės

  Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
  • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

  Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumės
  Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
  Objekti i Tenderit Shėrbimi i mirėmbajtjes sė Objekteve Ndėrtimore nė SUT, Marrėveshje Kuadėr me njė Operator Ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara, pėr njė pėriudhė 12 mujore nga nėnshkrimi i kontratės
  Nr. Reference REF-41292-01-22-2018
  Vlera / Fondi Limit 5 829 264,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
  Data e Njoftimit tė Tenderit 23-01-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 02-02-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 02-02-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 2
  Operatorė Konkurues Meni SHPK
  DIMENSION CONSTRUCTION SHPK & JUNIK SHPK
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Meni SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 453 586,00
  Data e shpalljes sė fituesit 21-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2 544 291,60
  Data e lidhjes sė kontratės 08-05-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa dhe ka marre pergjigje me vendimim te K.P.P.me nr .241 date 25-04-2018.
  Operatori Meni SHPK eshte shpallur fitues sipas vendimit te K.P.P.me nr .241 date 25-04-2018.
  Komisioni i Prokurimit Publik vendosi te anullojė vendimin e KVO-sė mbi kualifikimin e Bashkimit te Operatoreve “Dimension Construction” SHPK & “Junik” SHPK dhe tė korrigjojė shkeljet, duke e skualifikuar kėtė bashkim operatorėsh ekonomik.
  Arsyeja e skualifikimit ishte sepse Operatori ekonomik DIMENSION CONSTRUCTION nuk ka bere gabim aritmetik ne oferten e tij, hedhur ne sistem per kete tender, por ka nderhyre, modifikuar oferten e tenderuar sipas shtojces 11 tė DT, konkretisht ka ndryshuar, modifikuar sasine ne zerin 33 dhe 162 te formularit te ofertes.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.03 - Dt.21-01-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.