Open Procurement Albania

Ruajtja e godinave tė Spitalit Lezhė me roje private dhe Furnizim vendosje sisteme alarmi

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė
Objekti i Tenderit Ruajtja e godinave tė Spitalit Lezhė me roje private dhe Furnizim vendosje sisteme alarmi - financuar nga Buxheti i Shtetit dhe tė ardhurat dytėsore. Marrėveshje Kuadėr – me nje operator ekonomik ku tė gjitha kushtet jane te percaktuara – me afat 12 muaj.
Fondi i Marrveshjes Kuader per 12 muaj 6 088 719.18 leke pa TVSH
Fondi limit per nje vendroje/DITORE 8044.82 lekė pa TVSH
Nr. Reference REF-42628-01-29-2018
Vlera / Fondi Limit 6 088 719,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-01-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 09-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 09-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues N.S.S SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • N.S.S SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 833 028,50
  Data e shpalljes sė fituesit 23-02-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 6 999 634,20
  Data e lidhjes sė kontratės 09-03-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa dhe s'kualifikime
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.08 - Dt.26-02-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.11 - Dt.19-03-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.