Open Procurement Albania

Blerje lėndė djegėse pellet

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė
Institucion Kontraktues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje lėndė djegėse pellet - financuar nga Buxheti i Shtetit
Vlera e fituesit 48 lekė/kg.
Nr. Reference REF-43132-01-31-2018
Vlera / Fondi Limit 15 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Njoftim Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 01-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 02-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 02-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues IGMA SHPK
IGLI PELLET
SULOLLARI SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • IGMA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 7 680 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 11-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 9 216 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. SULOLLARI SHPK
  Per shkak te mos paraqitjes se dokumentave te kerkuara , pervec nje vertetim per shlyerje te detyrimeve te energjise elektrike.
  2. IGLI PELLET
  Per shkak te mos paraqitjes se vertetimeve te OSSHE-se.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė REF-43132-01-31-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Blerje lėndė djegėse pellet

  Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
  • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

  Autoritet Prokurues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė
  Institucion Kontraktues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė
  Objekti i Tenderit Blerje lėndė djegėse pellet - financuar nga Buxheti i Shtetit
  Vlera e fituesit 48 lekė/kg.
  Nr. Reference REF-43132-01-31-2018
  Vlera / Fondi Limit 15 000 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
  Data e Njoftimit tė Tenderit 01-02-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 02-03-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 02-03-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 3
  Operatorė Konkurues IGMA SHPK
  IGLI PELLET
  SULOLLARI SHPK
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • IGMA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 11-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1.SULOLLARI SHPK :
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve. Nuk ka paraqitur dokumentat e kerkuara , pervec nje vertetimi per shlyerje te detyrimeve te energjise elektrike.
  2. IGLI PELLET :
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve. Konkretisht nuk ka paraqitur vertetimet e OSSHE-se.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė REF-43132-01-31-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.