Open Procurement Albania

Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike me roje privat tė godinės dhe e ambienteve rrethuese tė godines sė Spitalit Rajonal Gjirokaster

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr
Objekti i Tenderit Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike me roje private tė godinės dhe e ambienteve rrethuese tė godinės Spitalit Rajonal Gjirokastėr - financuar nga Buxheti i shtetit. Marrėveshje Kuadėr - me njė operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 12 muaj, nga ora 16.00 - 08.00 nė shtatė ditėt e javės.
Oferta fituese eshte 5,647.06 leke pa TVSH.
Nr. Reference REF-43314-02-01-2018
Vlera / Fondi Limit 2 061 180,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 02-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 12-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues ANAKONDA SHPK
ANAKONDA SECURITY SHPK
BALILI-KO SHPK
GROUP-4 SHPK
NAZERI-2000 SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ANAKONDA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 647,06
  Data e shpalljes sė fituesit 24-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 6 776,47
  Data e lidhjes sė kontratės 25-04-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pergjigje me vendim nr183/2018 te KPP.
  . Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. BALILI-KO me NIPT K36603503U - Ne oferten ekonomike qe ka paraqitur subjekti ,Oferta eshte me e larte se fondi limit.
  2. GROUP-4 me NIPT K63521603S - Skualifikohet operatori Ekonomik bazuar ne vendimin e KKP-se Nr 183/2018 Prot,date 04/04/2018 .
  3. NAZERI-2000 me NIPT K31422029Q - Skualifikohet operatori Ekonomik bazuar ne vendimin e KKP-se Nr 183/2018 Prot,date 04/04/2018.
  Ndodhur ne kushtet kur dy operatore kane paraqitur oferte te njejte ekonomike eshte bere hedhja e shortit per shpalljen fitues, ne prani te KVO dhe perfaqesuesve te dy operatoreve. Eshte mbajtur procesverbal me nr 475 Prot dt 24/04/2018 nga ku fitues shpallet operatoi ANAKONDA Sh.p.k .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.21 - Dt.28-05-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.