Open Procurement Albania

Loti 11 Azithromycin

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Objekti i Tenderit B9 - Blerje barna Anti-infektive tė pėrgjithshėm, ndarė nė 34 lote gjithsej - Marrėveshje Kuadėr me disa operatorė ekonomik - ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 1 vjeēar. Loti 11 Azithromycin
Nr. Reference REF-45263-02-08-2018
Vlera / Fondi Limit 545 963,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 06-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 06-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues Aldosch Farma SHPK
Farma Net Albania SHPK
Incomed SHPK
Pegasus SHPK
Trimed SHPK
Vinipharma SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TRIMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 351 181,00
  Data e shpalljes sė fituesit 12-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. ViniPharma Shpk pėr Lot11 pasi nuk ka plotesuar kriteret si mė poshtė:
  a. Pika 1.d Vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri, ku tė jetė i perfshirė muaji Janar 2018.
  b. Per piken 2.3 Kapaciteti teknik: Ofertuesi ka sjelle kontrata te ngjashme nr.1923/11, dt.11.05/2017 ne vlere 3.399.600 leke, nr.1928/9 dt.17.05.2017 ne vlere 5.450.000 leke, dhe nr.3567/12 dt.3.10.2017 ne vlere 4.800.600 leke . Vlera totale e kontratave eshte 13.650.200 leke e cila nuk permbush vlerėn prej 40% tė vlerės se fondit limit* (15.281.906 leke) tė lotit apo shumės sė loteve pėr tė cilat konkurron, tė realizuara gjatė tre viteve tė fundit nga data e hapjes sė ofertave tė kėsaj procedure prokurim. 2. Pegasus Shpk pasi nuk ka plotesuar kriteret si mė poshtė:
  1. Pika 1.d Vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri. (Tė jetė i perfshirė muaji Janar 2018).
  2. Pika 2.2 Kapaciteti ekonomik dhe financiar: Kopje tė deklaratave tė xhiros vjetore pėr tre vitet e fundit (2015-2016-2017). Vlera mesatare e xhiros sė kėtyre tre viteve duhet tė jetė nė masėn 40% tė vlerės limit* tė lotit apo shumės sė loteve pėr tė cilat konkurron.
  3. Pika 2.3 Kapaciteti teknik: Furnizime tė mėparshme tė ngjashme nė njė vlerė prej 40% tė vlerės se fondit limit* tė lotit apo shumės sė loteve pėr tė cilat konkurron, tė realizuara gjatė tre viteve tė fundit nga data e hapjes sė ofertave tė kėsaj procedure prokurim.
  4. Ofertat e paraqitura jane mbi fondin limit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė REF-45263-02-08-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.