Open Procurement Albania

Blerje barna B3, Loti 4 - Antituberkularė Rifampicinė 300 mg Tabletė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Blerje barna B3 - Sistemi muskolo-skeletik, antituberkulare, barna antiparazitare, barna dermatologjike, barna hormonale sistemike dhe hormonet seksuale- Loti 4 - Antituberkularė Rifampicinė 300 mg Tabletė
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 2 653,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 25-07-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-07-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 28-07-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues TRIMED SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TRIMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 640,00
  Data e shpalljes sė fituesit 01-08-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 168,00
  Data e lidhjes sė kontratės 16-08-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 15-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.29 - Dt.25-07-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.32 - Dt.15-08-2016
  Lidhja e Kontratės Nr.33 - Dt.22-08-2016

  Blerje barna (B1)- Loti 9 Antituberkularė Rifampicinė 300 mg Tabletė

  Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
  Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
  Objekti i Tenderit Blerje barna B1 - Anestezi reanimacioni, anti-infektivė tė pėrgjithshėm, antituberkularė, antiparazitarė, dermatologjikė, barna hormonale sistemike, hormonale seksuale, lėndė kontrasti gastrointestinale, sistemi muskulo-skeletik- Loti 9 Antituberkularė Rifampicinė 300 mg Tabletė
  Nr. Reference
  Vlera / Fondi Limit 2 653,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Rishpallje e Anuluar
  Data e Njoftimit tė Tenderit 03-05-2016
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-05-2016
  Data e mbajtjes sė tenderit 05-05-2016
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 15-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Anullohet pėr arsye se nuk ka pasur asnjė oferte brėnda afateve kohore
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.17 - Dt.03-05-2016
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.20 - Dt.23-05-2016

  Blerje barna (B1)- Loti 10 - Antituberkulare, Rifampicine, 300 mg, Tablete

  Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
  Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
  Objekti i Tenderit Blerje barna B1-Anestezi reanimacioni, Antiinfektiv tė pėrgjithshėm, Antituberkularė, Antiparazitarė, Dermatologjikė, Barna hormonale sistemike, Barna hormonale seksuale, Lėndė kontrasti gastrointestinale dhe Sistemi muskulo-skeletik, e ndarė nė Lote- Loti 10 - Antituberkulare, Rifampicine, 300 mg, Tablete
  Nr. Reference
  Vlera / Fondi Limit 2 653,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Rishpallje e Anuluar
  Data e Njoftimit tė Tenderit 29-03-2016
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-04-2016
  Data e mbajtjes sė tenderit 04-04-2016
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 15-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Autoriteti kontraktor ka anuluar procedurėn e prokurimit, nė bazė tė Ligjit Nr- 9643, pėr njė nga arsyet: 1) nėse nuk ėshtė paraqitur asnjė ofertė brenda afateve kohore; ē) nėse asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentat e tenderit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.12 - Dt.29-03-2016
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.16 - Dt.25-04-2016

  Blerje barna (B1)- Loti 10 - Rifampicine, 300 mg, Tablete

  Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
  Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
  Objekti i Tenderit Blerje barna B1 - Anestezi reanimacioni, antiinfektiv tė pėrgjithshėm, antituberkularė, antiparazitarė, dermatologjikė, barna hormonale sistemike, hormonale seksuale, lėndė kontrasti gastrointestinale, sistemi muskulo-skeletik- Loti 10 - Rifampicine, 300 mg, Tablete
  Nr. Reference
  Vlera / Fondi Limit 2 653,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 29-02-2016
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 02-03-2016
  Data e mbajtjes sė tenderit 02-03-2016
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 15-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Nuk ėshtė paraqitur asnjė ofertė brenda afateve kohore
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.8 - Dt.29-02-2016
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.11 - Dt.21-03-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.