Open Procurement Albania

Shėrbimi i Ruajtjes dhe Sigurisė Fizike tė objekteve dhe godinave tė Drejtorisė sė Shėrbimit Spitalor Kukės Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 12 muaj

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės
Objekti i Tenderit Shėrbimi i Ruajtjes dhe Sigurisė Fizike tė objekteve dhe godinave tė Drejtorisė sė Shėrbimit Spitalor Kukės Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 12 muaj
Nr. Reference REF-47805-02-14-2018
Vlera / Fondi Limit 7 596 269,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 26-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues Sabeta SHPK
Nazeri SHPK
Shtiqni SHPK
Trezhnjeva SHPK
TONI-SECURITY SHPK
Eurogjici SHPK
ORKA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ORKA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 7 558 547,75
  Data e shpalljes sė fituesit 22-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje mė shkresen nr. 296 prot datė 26.03.2018 te autoritetit kontraktor.
  Vendimi i Komisionit tė Prokurimit Publik nr 341 prot date 22.05.2018.Vendimi i Komisionit tė Prokurimit Publik nr 379/1 date 06.06.2018.
  Vendim i Komisionit tė Prokurimit Publik nr 657/1 date 04.10.2018.
  Fituesi ėshtė konfirmuar sipas vendimit tė KPP.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Sabeta SHPK :
  S’kualifikohet se nuk ka paraqitur Vertetim te gjendjes financiare nga nje ose me shume banka me nje vlere sa 10 % te vleres se fondit limit leshuar jo me pare se 5 dite nga data e hapjes se ofertave i cili perben kusht skualifikimi vertetimi eshte i dt.07/02/2018.

  2. TONI-SECURITY SHPK 1.
  • S’kualifikohet se nuk ka Akti i Miratimit tė Qendrės sė Kontrollit, miratuar nga Policia e Shtetit nė Qarkun ku ushtron aktivitetin SHPSF si dhe Dokumenti i Performaces mbi mėnyrėn e ushtrimit tė aktivitetit te operatorit ekonomik.
  • Skualifikohet se nuk ka Autorizim Individual nė emėr tė shoqėrisė pėr pėrdorimin e frekuencave per radiokomunikim dhe alarm tė lėshuar nga AKEP nė zbatim tė ligjit Nr. 9918, datė 19.05.2008 “Pėr komunikimet elektronike nė Republikėn e Shqipėrisė”, me zonė mbulimi minimalisht qyteti Kukės.

  3. Trezhnjeva SHPK
  • S’kualifikohet se nuk ka Akti i Miratimit tė Qendrės sė Kontrollit, miratuar nga Policia e Shtetit nė Qarkun ku ushtron aktivitetin SHPSF si dhe Dokumenti i Performaces mbi mėnyrėn e ushtrimit tė aktivitetit te operatorit ekonomik.
  • S’kualifikohet se listepagesate nuk jane te konfirmuara nga Drejtoria e Tatimeve pėr numrin e punonjėsve tė siguruar pėr tre muajt e fundit (tetor,nentor,dhjetor 2017 e ne vazhdim).

  4. Shtiqni SHPK:
  Skualifikohet se nuk ka paraqitur Vertetim te gjendjes financiare nga nje ose me shume banka me nje vlere sa 10 % te vleres se fondit limit leshuar jo me pare se 5 dite nga data e hapjes se ofertave i cili perben kusht skualifikimi vertetimi eshte i dt. 09.03 2017.

  5. Nazeri 2000 SHPK :
  Skualifikohet se nuk ka paraqitur Vertetim te gjendjes financiare nga nje ose me shume banka me nje vlere sa 10 % te vleres se fondit limit leshuar jo me pare se 5 dite nga data e hapjes se ofertave i cili perben kusht skualifikimi vertetimi eshte i dt.23/02/2018.

  6. Eurogjici security SHPK:
  Skualifikohet me vendim te KPP nr 379/1 date 06.06.2018.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.