Open Procurement Albania

Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike me roje private tė D.Sh.Spitalor Bulqizė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Qendra Shėndetėsore Bulqizė
Institucion Kontraktues Qendra Shėndetėsore Bulqizė
Objekti i Tenderit Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike me roje private tė D.Sh.Spitalor Bulqizė. Marrėveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 12 muaj
Nr. Reference REF-49673-02-21-2018
Vlera / Fondi Limit 3 062 401,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 22-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 07-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues GRAND SECURITY SHPK
NAZERI- 2000 SHPK
RES-03 SHPK
SNAJPER SECURITY SHPK
EUROGJICI SHPK
TREZHNJEVA SHPK
SKURAVI SHPK
KURTI SECURITY SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • RES-03 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 915 970,40
  Data e shpalljes sė fituesit 21-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 499 164,48
  Data e lidhjes sė kontratės 30-05-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankesat u paraqiten nga Operatoret Ekonomik “RES-03” shpk, “GRAND SECURITY” shpk dhe “EUROGJICI”shpk kane marrė pėrgjigje nė datė 21.03.2018.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:
  1. ”GRAND SECURITY” Nuk ploteson kerkesat per kualifikim , sipas dokumentave standarte , oferta nuk eshte llogaritur sipas DST)
  2. NAZERI- 2000” Sh.p.k me ( Nuk ploteson kerkesat per kualifikim , sipas dokumentave standarte).
  3. ” SNAJPER SECURITY” Nuk ploteson kerkesat per kualifikim , sipas dokumentave standarte.
  4. ” EUROGJICI” Sh.p.k Nuk ploteson kerkesat per kualifikim , sipas dokumentave standarte.
  5. ” TREZHNJEVA ” Sh.p.k me Nuk ploteson kerkesat per kualifikim , sipas dokumentave standarte.
  6. ” SKURAVI” Sh.p.k Nuk ploteson kerkesat per kualifikim , sipas dokumentave standarte.
  7. ” KURTI SECURITY” Sh.p.k Nuk ploteson kerkesat per kualifikim , sipas dokumentave standarte.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.22 - Dt.04-06-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.