Open Procurement Albania

Blerje lėndė djegėse pėr ngrohje (pelet) pėr nevoja tė Spitalit Rajonal Dibėr pėr vitin 2018

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėndetit Publik Lushnje
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėndetit Publik Lushnje
Objekti i Tenderit Blerje lėndė djegėse pėr ngrohje (pelet) pėr nevoja tė Spitalit Rajonal Dibėr pėr vitin 2018
Nr. Reference REF-52000-02-27-2018
Vlera / Fondi Limit 6 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 12-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues IGMA
Arian-A
Operator Ekonomik Kontraktues
 • IGMA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 988 300,00
  Data e shpalljes sė fituesit 16-07-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 7 185 960,00
  Data e lidhjes sė kontratės 27-07-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  : Me date 23/04/2018 ka mberritur prane AK ankese e subjektit “Arian-A” mbi vendimin e KVO.
  Me date 30/04/2018 ka dale vendimi i Personit Pergjegjes per Trajtimin e Ankesave duke mos e pranuar ankesen e O.E. ankimues.
  Me date 08/05/2018 O.E. ka paraqitur ankese prane KPP. Me date 27/06/2018 ka dale Vendimi nr 440/2018 nga KPP per mospranim te ankeses se O.E. ankimues.

  Pas verifikimit te dokumentacionit jane skualifikuar subjektet e meposhteme :
  1) Arian-A pasi nuk ka paraqitur dokumentacionin e meposhtem :
  Nuk ka paraqitur specifikimet teknike te kerkuara sipas DST-ve por ka paraqitur vetem 3 kaldaja. Ndersa ato specifikime teknike qe ka paraqitur nuk jane ne perputhje me sa kerkuar nga AK ne DST te procedures.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.31 - Dt.06-08-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.