Open Procurement Albania

Loti 1 Kite dhe reagente per laboratorin Biokimik+Koagulim dhe mjete

Autoritet Prokurues Spitali Psikiatrik Vlorė
Institucion Kontraktues Spitali Psikiatrik Vlorė
Objekti i Tenderit Loti 1 Kite dhe reagente per laboratorin Biokimik+Koagulim dhe mjete
Nr. Reference REF-59814-03-29-2018
Vlera / Fondi Limit 758 300,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-03-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 10-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Biomedica Albania Distribution
Krijon SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BIOMEDICA ALBANIA DISTRIBUTION
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 753 900,00
  Data e shpalljes sė fituesit 26-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 904 680,00
  Data e lidhjes sė kontratės 16-05-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshte skualifikuar OPERATORI ”Krijon” sh.p.k per mungese Dokumentacioni (Produkti DG-38876 Sp Boite cuvettes 150x4 mungonte ne kateloget bashke me certifikaten perkatese).
  Oferta e ketij operatori ishte anomalisht e ulet bazuar ne DST neni 66 te kreut VII te RrPP.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.20 - Dt.21-05-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.