Open Procurement Albania

Loti VII - PĖR KITET DHE MATERIALET E APARATIT TĖ ASTRUPIT

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumės
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
Objekti i Tenderit Loti VII - PĖR KITET DHE MATERIALET E APARATIT TĖ ASTRUPIT
Nr. Reference REF-60958-04-05-2018
Vlera / Fondi Limit 2 119 783,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 06-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 30-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues BIOMETRIC ALBANIA SHPK
SWISSMED SHPK
EUROMED SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Biometric Albania SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 100 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 01-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2 520 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 22-06-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 22.05.2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1)EUROMED Sh.p.k.
  Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  2)SWISSMED SHPK
  Skualifikohet si rrjedhoje marrjes parasysh se ankeses se OE BIOMETRIC ALBANIA” SH.P.K ku kerkohet skualifikimi i OE SWISSMED pasi nuk disponon kitet dhe reagentet e kerkuar nga AK dhe nuk mund te realizoje me sukses kontraten.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.26 - Dt.02-07-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.