Open Procurement Albania

Loti VII - PËR KITET DHE MATERIALET E APARATIT TË ASTRUPIT

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar te gjithe operatoret pjesemarres ne gare me oferte me te ulet se oferta fituese

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumës
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumës
Objekti i Tenderit Loti VII - PËR KITET DHE MATERIALET E APARATIT TË ASTRUPIT
Nr. Reference REF-60958-04-05-2018
Vlera / Fondi Limit 2 119 783,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 06-04-2018
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 30-04-2018
Data e mbajtjes se tenderit 30-04-2018
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues BIOMETRIC ALBANIA SHPK
SWISSMED SHPK
EUROMED SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Biometric Albania SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2 100 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 01-06-2018
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2 520 000,00
  Data e lidhjes se kontrates 22-06-2018
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrë përgjigje në datë 22.05.2018.
  Janë skualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:
  1)EUROMED Sh.p.k.
  Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  2)SWISSMED SHPK
  Skualifikohet si rrjedhoje marrjes parasysh se ankeses se OE BIOMETRIC ALBANIA” SH.P.K ku kerkohet skualifikimi i OE SWISSMED pasi nuk disponon kitet dhe reagentet e kerkuar nga AK dhe nuk mund te realizoje me sukses kontraten.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.26 - Dt.02-07-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.