Open Procurement Albania

Blerje materiale pastrimi per nevoja te Drejtorise se Spitalit Rajonal Diber per vitin 2018

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr
Objekti i Tenderit Blerje materiale pastrimi per nevoja te Drejtorise se Spitalit Rajonal Diber per vitin 2018.
Burimi i Financimit : Buxheti i DRS Dibėr X
Nr. Reference REF-62851-04-16-2018
Vlera / Fondi Limit 1 083 333,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 17-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 30-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues Euro Mega 2010
Murati D shpk
Bledi – 2006
Atlantik 03
Dimex shpk
Ervin Luzi
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ERVIN LUZI
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 007 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 08-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 208 400,00
  Data e lidhjes sė kontratės 08-06-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka Patur ankesa.
  Jane skualifikuar subjektet e meposhtem :

  1. Atlantik 03
  Nuk ka paraqitur dokumentacionin e meposhtem :
  a- Certifikaten Per sistemin e manaxhimit te Cilesise sipas pikes 1.3 te kapacitetit teknik te DST..
  b - Asnje moster te mallrave te kerkuar sipas pikes1.3 a/b/c te kapaciteti teknik te DST.

  2. Euro mega 2010
  Kishte mungesė nė dokumentacionin e kėrkuar.
  Ka paraqitur vetem deklaraten sipas Shtojces 4 dhe asnje dokument tjeter te kerkuar ne DST.

  3. Dimex
  Kishte mungesė nė dokumentacionin e kėrkuar.
  Ka paraqitur vetem nje ekstrakt te thjeshte dhe asnje dokument tjeter sic eshte kerkuar ne DST e procedures, dhe nuk ka paraqitur fare oferte.

  4. Bledi – 2006
  Kishte mungesė nė dokumentacionin e kėrkuar.
  Nuk ka paraqitur:
  a - Certifikaten Per sistemin e manaxhimit te Cilesise sipas pikes 1.3 te kapacitetit teknik te DST.
  b -Asnje moster te mallrave te kerkuar sipas pikes1.3 a/b/c te kapaciteti teknik te DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.25 - Dt.25-06-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.