Open Procurement Albania

Blerje ushqimesh per spitalin Puke per vitin 2018

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pukė
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pukė
Objekti i Tenderit Blerje ushqimesh per spitalin Puke per vitin 2018
Nr. Reference REF-63039-04-17-2018
Vlera / Fondi Limit 1 500 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė me Negocim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve
Data e mbajtjes sė tenderit
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues Saimir Laci
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Saimir Laci
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 480 720,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 776 864,00
  Data e lidhjes sė kontratės 26-04-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 14-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.17 - Dt.30-04-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.17 - Dt.30-04-2018

  Blerje ushqimesh per Spitalin Puke per vitin 2018

  Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pukė
  Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pukė
  Objekti i Tenderit Blerje ushqimesh per Spitalin Puke per vitin 2018
  Nr. Reference REF-62004-04-11-2018
  Vlera / Fondi Limit 1 500 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Procedurė me Negocim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve
  Data e mbajtjes sė tenderit
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Per nje gabim ne dokumentat e tenderit ku jane hedhur gabim sasite e mallrave qe do te prokurohen.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.16-Dt.23-04-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.