Open Procurement Albania

Sherbim me roje private

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėndetit Publik Dibėr
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėndetit Publik Dibėr
Objekti i Tenderit Sherbim me roje private
Nr. Reference REF-66003-04-30-2018
Vlera / Fondi Limit 2 920 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 02-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 14-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 14-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues RES-03 SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • RES-03 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 915 926,45
  Data e shpalljes sė fituesit 29-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 499 112,00
  Data e lidhjes sė kontratės 12-11-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pergjigje mevendim te KPP nr. 562/2018 date 29.08.2018.
  Jane s’kualifikuar:

  1. KEVENJO:
  • Nuk ka paraqitur bilancet e viteve 2014,2015,2016 sipas pikes2.2 Kapaciteti ekonomik dhe financiar dhe pikes 2 ku thuhet:Operatori ekonomik duhet tė ketė njė aktivitet pozitiv tė qėndrueshėm (me fitim) gjatė tre viteve tė fundit (2014,2015,2016).

  2. GRAND SECURITY
  • Nuk ka paraqitur bilancet e viteve 2014,2015,2016 sipas pikes2.2 Kapaciteti ekonomik dhe financiar dhe pikes 2 ku thuhet:Operatori ekonomik duhet tė ketė njė aktivitet pozitiv tė qėndrueshėm (me fitim) gjatė tre viteve tė fundit (2014,2015,2016).

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.46 - Dt.19-11-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.