Open Procurement Albania

Ndertimi i depos qendrore te re te barnave ne QSUT

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Ndertimi i depos qendrore te re te barnave ne QSUT.

Per vitin 2018 = 45,000,000 (dyzet e pesė milion) lekė pa TVSH dhe 54 000 000 (pesėdhjetė e katėr milion) lekė me TVSH.
Per vitin 2019 e ne vazhdim = 180,280,810 (njėqind e tetėdhjetė milion e dyqind e tetėdhjetė mijė e tetėqind e dhjetė) lekė pa TVSH dhe 216,336,972 (dyqind e gjashtėmbėdhjetė milion e treqind e tridhjetė e gjashtė mijė e nėntėqind e shtatėdhjetė e dy) lekė me TVSH.
Nr. Reference REF-66977-05-03-2018
Vlera / Fondi Limit 225 280 810,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 04-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 04-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 14
Operatorė Konkurues COMFORT SHPK
R&T SHPK
MELA. SHPK & CURI SHPK & ALBSHPRESA SHPK
Ante-Group SHPK & GJIKURIA SHPK
JUNIK SHPK
4 A-M SHPK
EURO-ALB SHPK & VIANTE KONSTRUKSION SHPK & ERGI
2T SHPK
NDREGJONI SHPK & SENKA SHPK
EVEREST SHPK & AURORA KONSTRUKSION SHPK & BE – IS SHPK
HASTOĒI SHPK & LEON KONSTRUKSION SHPK
SHPRESA SHPK & SALILLARI SHPK
RIVIERA 2008 SHPK & AGRI CONSTRUCTION SHPK
NDERTIM MONTIM PATOS SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • R & T
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 140 000 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 10-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 168 000 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 03-09-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 13 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka patur ankesa
  Ka marre pėrgjigje me datė 31.07.2018.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. “COMFORT” Shpk
  A) OE nuk ka dorėzuar asnjė dokument pėr tė cilin mund tė bėhet vlerėsimi apo kualifikimi pėr kėtė proēedurė prokurimi.

  2. “JUNIK” Shpk
  Oferta ka patur gabime aritmetike me vlerė mė pak se 2% e vlerės sė Ofertės, dhe pėr kėtė OE i ėshtė kėrkuar tė bėjė korrigjimet pėrkatėse deri nė dt.12.07.2018 (e Enjte), ora 15:30. OE nuk ka dorėzuar dhe pranuar Ofertėn e korrigjuar brenda afatit te caktuar nga KVO.

  3. Bashkimi i operatoreve ekonomike “RIVIERA 2008 dhe AGRI CONSTRUCTION” Shpk, pėrfaqėsuar nga OE “AGRI CONSTRUCTION” Shpk
  Rezulton se oferta e paraqitur nga ky bashkim operatoresh ka gabime aritmetike nė mbledhjen e vlerave pėr ēdo zė.

  4. “NDERTIM MONTIM PATOS” Shpk
  a) OE nuk ka dorėzuar listė pagesat nė formatin E-SIG 025/a te miratuaar nga Drejtoria e Pėrgjithshme e Tatimeve, sipas kėrkesės nė DST Shtojca 12, 2.3 pika c).
  b) OE ka dorėzuar certifikatėn ISO 3834-2:2005 nė gjuhė tė huaj, tė pa pėrkthyer dhe noterizuar, jo sipas kerkesės nė DST Shtojca 12, pika 2.4 f).
  c) OE nuk ka dorėzuar kopje tė bilancit per vitin 2015,2016,2017, sipas kėrkesave nė DST, pika 2.2, a).
  d) OE nuk ka dorėzuar deklaratėn pėr pėrmbushjen e Kritereve tė pėrgjithshme pėr pranim/kualifikim, sipas DST, Shtojca 12, pika 1.
  e) OE nuk ka dorėzuar licencėn pėr Mbrojtjen nga zjarri me kodin 1.2.A., sipas kėrkesės tė bėrė nė DST, Shtojca 12, pika 2.3 i).
  f) OE nuk ka dorėzuar dokumentacionin pėr stafin teknik tė kėrkuar sipas DST, Shtojca 12, pika 2.3;
  g) OE nuk ka dorėzuar deklaratė pėr pajisjet nė dispozicion.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.32 - Dt.13-08-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.36 - Dt.10-09-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.