Open Procurement Albania

Rikonstruksion dhe shtesė nė godinėn e AKBPM-sė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia Kombėtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore (AKBPM)
Institucion Kontraktues Agjencia Kombėtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore (AKBPM)
Objekti i Tenderit Rikonstruksion dhe shtesė nė godinėn e AKBPM-sė
Nr. Reference REF-66335-04-30-2018
Vlera / Fondi Limit 144 408 163,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 02-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 01-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 01-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 20
Operatorė Konkurues A.I.A SHPK & FUSHA SHPK
2 T SHPK
CURRI SHPK
4 A-M SHPK
Agri-Construction SHPK &Company Riviera 2018 SHPK
BEAN shpk & KUPA SHPK
ED KONSTRUKSION & ALBA KONSTUKSION SHPK
Ndertim Montim Patos SHA
AGIKONS SHPK
ANTE-GROUP sh.p.k & Bajrami N SHPK
BE-IS sh.p.k & AURORA KONSTRUKSION SHPK
Desaret Company SHPK
GJIKURIA SHPK
INERTI SHPK
Junik SHPK
KOMETA 2012 SHPK & ALES CONSTRUCTION SHPK
R&T SHPK
SALILLARI SHPK
STAR TEK SHPK & VIANTE KONSTRUKSION SHPK
ADEM POJANI
Operator Ekonomik Kontraktues
 • 4 AM SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 101 167 168,36
  Data e shpalljes sė fituesit 15-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 121 400 602,03
  Data e lidhjes sė kontratės 26-10-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 13 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Kane marre pergjigje me vendim te Komisionit tė Prokurimit Publik 641/2018 datė 01.10.2018.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1.AGIKONS sh.p.k 2. ANTE-GROUP sh.p.k & Bajrami N
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  3. BE-IS sh.p.k & AURORA KONSTRUKSION
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  4. Desaret Company sh.p.k
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  5.GJIKURIA shpk
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  6.INERTI Shpk
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  7.Junik Shpk
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  8 KOMETA 2012 SHPK & ALES CONSTRUCTION SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  9.R&T SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  10.SALILLARI SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  11. STAR TEK SHPK & VIANTE KONSTRUKSION SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  12.ADEM POJANI
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit Nr.42 - Dt.22-10-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.44 - Dt.05-11-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.