Open Procurement Albania

Ruajtja dhe sigurimi fizik i Universitetit tė Mjekėsisė, Tiranė

Autoritet Prokurues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Institucion Kontraktues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Objekti i Tenderit Ruajtja dhe sigurimi fizik i Universitetit tė Mjekėsisė, Tiranė
Nr. Reference REF-55013-03-09-2018
Vlera / Fondi Limit 1 491 180,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė me Negocim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve
Data e mbajtjes sė tenderit
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues NAZĖRI 2000
LEKSI SECURITY
PELIKANI SECURITY GROUP
Operator Ekonomik Kontraktues
 • PELIKANI SECURITY GROUP SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 438 305,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 725 966,00
  Data e lidhjes sė kontratės 15-03-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 90 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1) NAZĖRI 2000 sh.p.k., me NIPT K31422029Q pėr arsye se dokumenti I performancės sė lėshuar nga Drejtoria Vendore e Policisė, Tiranė me 04.01.2018 pėr shėrbimin e ofruar ndaj Universitetit tė Mjekėsisė, Tiranė (Fakulteti i Shkencave Mjekėsore Teknike, Fakulteti I Mjekėsisė, Rektorati)rezulton se operatori ekonomik Nazėri 2000 sh.p.k. ka tė deklaruar katėr punonjės shėrbimi, ndėrkohė qė kontrata aktuale e cila pėrfundon nė 14.03.2018 me Universitetin e Mjekėsisė, Tiranė ėshtė lidhur pėr 4.98 (5) punonjės shėrbimi. Pėr kėtė shkak KVO gjykon se operatori ekonomik Nazėri 2000 sh.p.k. nuk ka pėrmbushur kontratėn dhe ka paraqitur tė dhėna tė pasakta.
  2) LEKSI SECURITY sh.p.k. me NIPT L31519018N pėr arsye se nuk ka paraqitur vėrtetim mbi gjendjen financiara nga njė ose mė shumė banka ku tė vėrtetohet se operatori ka njė gjendje prej 447.353,87 (katėrqind e dyzet e shtatė mijė e treqind e pesėdhjetė e tre presje tetėdhjetė e shtatė) lekė (10 % e vlerės sė fondit limit tė kėsaj procedure)
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.11 - Dt.19-03-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.13 - Dt.03-04-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.