Open Procurement Albania

Mirembajtje e impjanistikes (hidraulike,elektrike)

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėndetit Publik Shkodėr
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėndetit Publik Shkodėr
Objekti i Tenderit Mirembajtje e impjanistikes (hidraulike,elektrike)
Nr. Reference REF-70887-05-23-2018
Vlera / Fondi Limit 916 666,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-06-2018 
Data e mbajtjes sė tenderit 05-06-2018 
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues KONSTRUKSION 04 SHPK
ROZAFA 94 SHPK & KARL GEGA KONSTRUKSION SHPK
KADIA SHPK
NIKA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • NIKA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 735 979,00
  Data e shpalljes sė fituesit 25-09-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 883 175,00
  Data e lidhjes sė kontratės 05-10-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 22-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  • Ankesat u paraqiten nga operatori ekonomik “Rozafa 94” sh.p.k. me nr.prot.1240,date 14.06.2018.
  • Kthyer pergjigje me shkresėn me nr.prot.1271/1,date 19.06.2018 nga AK.
  • Pas paraqitjes sė Formularit tė ankesės pranė KPP-se nga “Rozafa 94”sh.p.k dhe marrjes nė shqyrtim tė ankesės nga KPP, nga kjo e fundit administrohet prane AK Vendimi nr.606/1prot., datė 18.09.2018 ku citohet:
  • Mospranimi i ankesės sė paraqitur nga operatori ekonomik “Rozafa 94”sh.p.k pėr procedurėn e prokurimit me nr.REF-70887-05-23-2018.

  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1.Operatori ekonomik ” KONSTRUKSION 04 “ SH.P.K :
  • Njė pjesė e dokumenteve nuk janė nė formėn e kėrkuar, noterizuar ose origjinale.
  • Tek stafi drejtues mungojnė specialistat pėr zbatimin e kontratės.
  • CV e Drejtuesit Teknik nuk ėshtė nė standartin e duhur, mungon data.

  2.Bashkimi i operatoreve ekonomik ” ROZAFA 94“ SH.P.K &“KARL GEGA KONSTRUKSION” SH.P.K :
  • Vėrtetim OSHEE ėshtė jashtė afateve pėr tė dy operatorėt ekonomik.
  • Mungon kontrata e punės pėr ing.Sander Poja. Ėshtė lidhur nė mungesė tė noterit.
  • Mungon stafi drejtues (hidraulik dhe elektricist).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.41 - Dt.15-10-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.