Open Procurement Albania

Loti 15 Barna Antineoplastike dhe immunomodulatore Mitoxantrone 20mg

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Loti 15 Barna Antineoplastike dhe immunomodulatore Mitoxantrone 20mg
Nr. Reference REF-70902-05-23-2018
Vlera / Fondi Limit 3 464 937,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 20-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues FARMA NET
MEDICAMENTA
TRIMED
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TRIMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 450 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 19-07-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1. FarmaNet Albania
  a. Bari i paraqitur nga Operatori Ekonomik “FarmaNet Albania” shpk., rezulton i regjistruar nė favor tė EBEWE PHARMA GmbH. Operatori Ekonomik “Farmanet Albania” shpk., nuk ka paraqitur Autorizimin pėr Tregtim (Pėr barnat e regjistruar nė RSH) nga prodhuesi/mbajtėsi i autorizimit, sipas pėrcaktimeve tė bėra nė DST, pika 2.3, germa ē.

  2. Medicamenta
  a. Operatori Ekonomik “Medicamenta” shpk., nuk ka paraqitur Autorizimin pėr Tregtim (Pėr barnat e regjistruar nė RSH) nga prodhuesi/mbajtėsi i autorizimit, sipas pėrcaktimeve tė bėra nė DST, pika 2.3, germa ē.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" REF-70902-05-23-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.