Open Procurement Albania

Loti 15 Barna Antineoplastike dhe immunomodulatore Mitoxantrone 20mg

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar te gjithe operatoret pjesemarres ne gare me oferte me te ulet se oferta fituese

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Objekti i Tenderit Loti 15 Barna Antineoplastike dhe immunomodulatore Mitoxantrone 20mg
Nr. Reference REF-70902-05-23-2018
Vlera / Fondi Limit 3 464 937,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 28-05-2018
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 20-06-2018
Data e mbajtjes se tenderit 20-06-2018
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues FARMA NET
MEDICAMENTA
TRIMED
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TRIMED SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 450 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 19-07-2018
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Janë skualifikuar operatorët ekonomikë të mëposhëm:

  1. FarmaNet Albania
  a. Bari i paraqitur nga Operatori Ekonomik “FarmaNet Albania” shpk., rezulton i regjistruar në favor të EBEWE PHARMA GmbH. Operatori Ekonomik “Farmanet Albania” shpk., nuk ka paraqitur Autorizimin për Tregtim (Për barnat e regjistruar në RSH) nga prodhuesi/mbajtësi i autorizimit, sipas përcaktimeve të bëra në DST, pika 2.3, germa ç.

  2. Medicamenta
  a. Operatori Ekonomik “Medicamenta” shpk., nuk ka paraqitur Autorizimin për Tregtim (Për barnat e regjistruar në RSH) nga prodhuesi/mbajtësi i autorizimit, sipas përcaktimeve të bëra në DST, pika 2.3, germa ç.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza" REF-70902-05-23-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.